Çözüldü Ethernet kablosu ile bağlanınca internet kesiliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bluearda13

Hectopat
Daha fazla  
Ethernet kablosunu laptopa takınca videoda görülen durum oluyor. Bağlantı kablolu ve kablosuz arasında değişip duruyor. Böyleyken internet kullanılamıyor zaten sürekli gidiyor.
-Başka bir Ethernet kablosu ile denedim, yine aynısı oldu.
-Ethernet kablosunu çıkarınca, kablosuz bağlantı da hiç sorun yok. (Oyun oynarken düşük ping almak için takıyorum.)
-Bundan önce kullandığım kablo da yıllarca sorun yoktu, sonra bu sorun yüzünden temassızlık var herhalde deyip değiştirdiğim 2 kabloda da aynı sorun baş gösterdi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan ve çözüm arayan arkadaşlar, ethernet kablosunu taktığınızda benimki gibi gidip geliyorsa önce ethernet takılıyken bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yerine gidin. Ethernet bağlantısına sağ tıklayıp özellikler diyip yapılandıra basın. Gelişmiş kısmından Hız ve İkili'yi seçin sağdaki değeri otomatikten 10mbps tam ikiliye alın. Bunu uygulamak sorunu benim için çözdü.
Ethernet kablosunu laptopa takınca videoda görülen durum oluyor. Bağlantı kablolu ve kablosuz arasında değişip duruyor. Böyleyken internet kullanılamıyor zaten sürekli gidiyor.
-Başka bir Ethernet kablosu ile denedim, yine aynısı oldu.
-Ethernet kablosunu çıkarınca, kablosuz bağlantı da hiç sorun yok. (Oyun oynarken düşük ping almak için takıyorum.)
-Bundan önce kullandığım kablo da yıllarca sorun yoktu, sonra bu sorun yüzünden temassızlık var herhalde deyip değiştirdiğim 2 kabloda da aynı sorun baş gösterdi. Yardımlarınızı bekliyorum.
İsterseniz USB'den Ethernete çeviricilerden alabilirsiniz. Bu arada isimi değiştirin bence.

Dediğinizi yaptım. Maalesef değişen tek şey bunu yapmadan önce kablolu ve kablosuz arasında gidip gelirken, yaptıktan sonra kablolu ve internetin olmadığını belirten simge arasında gidip gelmeye başladı.

Peki driverlar güncelmi driverları güncelleyin olmazssa tek çözüm var USB'yi RJ45(Ethernet) portuna dönüştüren çevirici almanız gerekiyor.

Peki driverlar güncelmi driverları güncelleyin olmazssa tek çözüm var USB'yi RJ45(Ethernet) portuna dönüştüren çevirici almanız gerekiyor.
Aygıt yöneticisinden Realtek Pcle GbE Family Controller'a sağ tıklayıp güncelle diyince zaten son sürüm diyor, başka güncellemesine bakmam gereken bir şey var mı?

Aygıt yöneticisinden Realtek pcle GBE family Controller'a sağ tıklayıp güncelle deyince zaten son sürüm diyor, başka güncellemesine bakmam gereken bir şey var mı?

Format atın sonra bütün driverları tekrar yükleyin bir umut düzelebilir.
Format atın sonra bütün driverları tekrar yükleyin bir umut düzelebilir.

Olmadı mecbur döüştürücü almanız gerekiyor.

Sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan ve çözüm arayan arkadaşlar, ethernet kablosunu taktığınızda benimki gibi gidip geliyorsa önce ethernet takılıyken bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yerine gidin. Ethernet bağlantısına sağ tıklayıp özellikler diyip yapılandıra basın. Gelişmiş kısmından Hız ve İkili'yi seçin sağdaki değeri otomatikten 10mbps tam ikiliye alın. Bunu uygulamak sorunu benim için çözdü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı