Ethernet Kablosu ile İnternet Çalışmıyor

PapatyaGul

Centipat
Ben yurtta kalıyorum ve yurdun internetini kullanıyorum. Ancak Wi-Fi ile biraz sorunlu ve şansıma sadece benim odama ethernet kablosu çekilmiş. Kabloyu taktığımda laptop(ASUS X555LN) algılamıyor. Denetim Masası/Ağ ve İnternet/Ağ Bağlantıları nda Ethernette "Ağ Kablosu bağlı değil" yazıyor. Acaba kablo bozuk olabilir mi veya ben W10'u kendim kurdum ve o zamandan beri ethernetle denemedim yazılımsal olarak sorun olabilir mi? Nasıl kontrol edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonun diğer ucu bağlı olmayabilir. Öncelikle bundan emin olun.

Kablo tabi ki sorunlu olabilir fakat diğer ucun modeme bağlı olması ilk kontrol edilmesi gereken durum. Özel bir yurtsa internet kalitesinin kötü olduğunu düzeltilmesini talep edin. Sonuçta fiyata bunlarda dahil oluyor ve ballandırırken bu şekilde lanse ediyorlar.

Sürücüler kurulu mu?
Sürücüleri güncelledim hatta sildim tekrar kurdum.

Kablonun diğer ucu bağlı olmayabilir. Öncelikle bundan emin olun.
Kablo tabi ki sorunlu olabilir fakat diğer ucun modeme bağlı olması ilk kontrol edilmesi gereken durum. Özel bir yurtsa internet kalitesinin kötü olduğunu düzeltilmesini talep edin. Sonuçta fiyata bunlarda dahil oluyor ve ballandırırken bu şekilde lanse ediyorlar.

Kesin emin değilim ama bağlı gibi gözüküyordu tekrar kontrol ederim teşekkür ederim cevaplarınız için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı