Ethernet kablosu ile internete bağlanmak

Oktay Usta

Decipat
Yer
Kappppadokkya
Daha fazla  
Meslek
Ders çalışmak
Merhabalar. Ben şimdiye kadar hep Wi-Fi adaptörü ile internete bağlanıyordum. Fakat artık bıktım, gına geldi. Normalde 13Mbps olması gerekirken 5Mbps gibi düşük çıkıyor. Bende bu gün okuldan gelirken Ethernet kablosu aldım sarı olanından. Kasaya taktım ama prizdeki yuvaya büyük geliyordu. Üzerinde CAT. 3 yazıyordu. Sanırım CAT. 5 veya CAT. 6 olması lazım Ethernet girişi için. Sonra modemde de aynısından olan gri ve iki ucu da sarı olandan daha küçük olan kablo ile denedim ve internete bağlanamadaım. Anlamadım ne yapmam lazım illa kablo ile bağlanmak için? Bir de benim modem gri kablo ile oturma odasındaki CAT. 3 prizine bağlı. Ben şimdi kasanın olduğu odaya CAT. 5 priz takarsam, sonrasında sarı kablo ile o prizden kasaya bağlarsam internete erişebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevaplayan herkese teşekküreler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemdeki LAN girişlerinden(sarı olur) kablo takıp, diğer ucunu da PC'ye takacaksınız. Kısa kablo aldıysanız yapamazsınız.

Lisede bilgisayar atölyesinin ayak işlerini yaptığımdan biliyorum. Çünkü server odalarında genelde böyle bir switch oluyor. Ethernet portlarını çoklandırıp odalara dağıtmak için kullanıldığını hatırlıyorum.
TP-LINK-TL-SG1024D-24-Port-Gigabit-Switch.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı