Ethernet Kart Ve Sinyal Güçlendirici Önerisi

Huahweks

Hectopat
Geniş bir aile olduğumuz için oyunlarda internet sıkıntısı çekiyordum. Bilgisayarımı sattım ve yeni bir bilgisayar alacağım. Anakartım MSI X570-A PRO olacak. Oyunlarda pingimin olmasını istemedigim için ethernet kartı ve sinyal güçlendirici(böyle deniliyor galiba. Yanlışsa kusuruma bakmayın.)
Almak istiyorum. İkisini kullanarak ailem interneti kullanırken pingim olup sinir olmamak istiyorum.
Modem TP-Link TTNET 150MBPS.

Aklımda ethernet kartı olarak;

Sinyal güçlendirici olarak;

Burada yardımınızı istediğim şey bunlar anakartima uyumlu mudur değil midir, değilse öneri, uyumlu ise bunlardan iyisi varsa söylerseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Öncelikle ethernet karti ve sinyal güclendirici ayni anda almak mantikli bir sey degil. Anakarttaki ethernet girisiyle yetinebilirsin, büyük ihtimalle modemin sana verecegi maksimum hizi bunla alabileceksin.

Ping olayina gelince, ne yaparsan yap, evdeki herkes modemin verebilecegi maksimum bandwidth'i kullandigi zaman ister istemez ping girecek. Bu kisa süreli de olabilir, uzun süreli de, ailenin interneti nasil kullandigi ve modemin bandwidth'i nasil paylastirdigi ile alakali.

Bu durumda en iyi cözüm internetin bandwidth'ini bilincli olarak oyuncu bilgisayara veren bir router en iyi cözüm olur, arastirmalarin bu yöne olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı