Ethernet tanımlanmayan ağ

omruK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
İnternete Wi-Fi üzerinden çıkabiliyorum fakat Ethernet üzerinden tanımlanmayan ağ hatası alıyorum. Farklı bir laptopta denediğimde ağ kablosunu görmedi, internetten bulduğum bir çözümle düzelttim ve sorunsuz çalışıyor. Ama ilk denediğim laptopta hala hata alıyorum. Ethernet sürücüm "Realtek PCIe GbE Family Controller". Farklı bir bilgi gerekirse belirtebilirsiniz. Ekran görüntüsü 2021-05-25 121442.png

Kullandığın bilgisayardaki ve diğer bilgisayardaki Ethernet girişleri aynı olmayabilir ve Ethernet kablosu ilk çözümünü bulduğun sisteme uygun olabilir, laptop kullanıyorsanız kablosuz internette kullanabilirsiniz.

Kullandığın bilgisayardaki ve diğer bilgisayardaki Ethernet girişleri aynı olmayabilir ve Ethernet kablosu ilk çözümünü bulduğun sisteme uygun olabilir, laptop kullanıyorsanız kablosuz internette kullanabilirsiniz.
Sorunun ethernet girişinde olmadığına eminim, çünkü düne kadar çalışıyordu ve hiçbir zarar gelmedi ve ethernet kablosunu görüyor. Kablosuz internet kullanmak istemememin sebebi ise oyunlarda yüksek ping almam.
Driver kurun. Kuruluysa kaldırıp tekrar kurun.
Driverı kaldırmadan tekrar kurmayı denedim. Sorun devam etti birazdan kaldırıp tekrar kuracağım.
Edit: Kurdum sorun devam ediyor.
Ekran görüntüsü 2021-05-25 155040.png
Windows ağ tanılama raporu bu şekilde.
Konu Güncelleme: cmd yi admin olarak çalıştırıp sırasıyla ipconfig/release ve ipconfig/renew komutlarını çalıştırdım. Sistemi yeniden başlattığımda ise artık "Tanımlanamayan Ağ" yerine ağımın ismi yazıyordu fakat internet yok sorunum devam ediyor. Sorunumun güncellenmiş halini ekledim.
SORUN ÇÖZÜLDÜ:
cmd yi admin olarak çalıştırın.
ipconfig/release komutunu çalıştırın.
ipconfig/renew komutunu çalıştırın.
Sistemi yeniden başlatın.
Eğer açıksa Wi-Fi yi kapatın.
Sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.
Sorun tekrar başladı 😡

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-26 144107.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-26 144107.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 32