Ethernet tethering ping durumu nedir?

Dogukan Pesli

Femtopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Ben Xiaomi 11t model telefon kullanmaktayım. Telefonumda MIUI 13 sürümü ile gelen Ethernet tethering bağlantı paylaşımını kullanmak için Type-C to Ethernet adaptörü almak istiyorum. Bu adaptör ve Ethernet kablosu aracılığıyla telefondaki internetimi bilgisayarımda paylaşıp oyunlarda düşük veya en azından oyun oynanabilecek bir ping kalitesi almayı amaçlıyorum. Bu bağlantı türünü kullanan kullanıcı bulamadım. YouTube üzerinden de yabancı birkaç kişi denemiş fakat yalnızca hız testi yapmışlar. Dolayısıyla ping durumu hakkında bilgi sahibi olamadım. Sorum şu:

1- USB Tethering/Wifi tethering ile aldığım ping, Ethernet tethering ile daha aşağı bir değere mi düşecek yani daha stabil ve düzgün mü olacak?

Açıkçası benim beklentim Ethernet kablosu kullanacağım için USB to Type-C kablosu ile aldığım pingden daha düzgün bir ping almak ama denemeden emin olamıyorum. Kaliteli adaptörler de yaklaşık 300-400 TL arasında değişiyor, boşa da para vermek istemiyorum. Bunu daha önce deneyen varsa yardımcı olursa sevinirim. USB üzerinden bağlantı paylaştığımda 70 - 80 ms civarı alıyorum. Hedefim 50'lerde almak tabii telefon interneti ile böyle bir şey mümkünse.

Kabloyla daha iyi olur. Adaptör kalitesi arttıkça ping de azalır genelde ama 80den 50ye gibi bir fark olur mu bilmiyorum. Telefonun işlemcisi de gayet yeterli stabil olması için. Ama ping değerinin ciddi bir azalış gerçekleştireceğini düşünmüyorum çünkü mobil veriye kulelerden gelen sinyal denizlerden gelen internete göre daha az stabil ve daha az kaliteli ayrıca telefon da bunun hepsinden yararlanamıyor zaten ne yaparsanız yapın 40ın altına düşemezsiniz gibi hissediyorum

Kabloyla daha iyi olur. Adaptör kalitesi arttıkça ping de azalır genelde ama 80den 50ye gibi bir fark olur mu bilmiyorum. Telefonun işlemcisi de gayet yeterli stabil olması için. Ama ping değerinin ciddi bir azalış gerçekleştireceğini düşünmüyorum çünkü mobil veriye kulelerden gelen sinyal denizlerden gelen internete göre daha az stabil ve daha az kaliteli ayrıca telefon da bunun hepsinden yararlanamıyor zaten ne yaparsanız yapın 40ın altına düşemezsiniz gibi hissediyorum
60 alsam bile benim için yeterli açıkcası :) Almak istediğim cihaz bu https://www.hepsiburada.com/dark-us...2-p-HBCV00001U3Q0Z?url_src=and-product-detail
Kısa bir CAT6 ethernet kablosu alıp bağlamayı düşünüyorum. Piyasada daha sağlam bir adaptör göremedim. Bunu da genellikle Macbooklar için önermişler

Yeni konular

Geri
Yukarı