Ethernet üzerinde gönderilen bağlantı hızı düşük

Taoizm

Femtopat
Daha fazla  
Dün bir oyun güncellemek istemiştim. Oyunu güncelleye bastım sonra MB olması yerine 50 60 KB alıyordum.

Aynı bu şekilde fotoğrafını koydum. Alınan kısmı 100 iken gönderilen 8 9 oluyor en fazla. Acaba onunla mı bir alakası var?

resim_2023-10-14_100951787.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır bununla alakası yok. Hız bölümündeki 100 Mb/sn'yi diyorsan modeminle bilgisayarın arasındaki teorik hız limitinin 100 Mbps olduğu anlamına geliyor. Yani altyapın destekliyor da olsa, internet paketin 100'ün üstünde de olsa teorik olarak modemin, senin bilgisayarına 100 Mbps'e kadar hız iletebilir. Bunun sebebi kullandığın kablo, modemin ethernet yuvalarının desteklediği maksimum hız veya anakartının ethernet yuvasının desteklediği maksimum hız olabilir. Ancak 50-60 KB/s hızla indirmene sebep olacak bir durum yok.

Etkinlik bölümündeki 9 milyon Bayt'ı vesaire diyorsan o ise toplam indirilen Bayt'ı gösterir. Bu zamana kadar yaptığın yüklemenin/indirmenin toplam boyutunu gösterir. İnternet hızıyla hiç ilgisi yoktur.

Oyunu indirirken düşük hızlarla inmesinin sebebi farklı. Bu pencereden pek bir yorum çıkarılamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı