Ethernet üzerinden internete erişilemiyor

daywalkers

Kilopat
Daha fazla  
VDSL2 modeme sahibim ethernet kablosu ile masaüstü bilgisayarıma bağladığım modemimden internet servisini alamıyorum. Bağlı olarak gözüküyor ama hiçbir türlü internete erişimim yok. Wi-Fi ile telefonumdan bağlandığımda ise sorunsuz bağlanabiliyorum. Sıkıntı bilgisayarımda galiba DNS değiştirdim internetteki türlü çözüm yollarına başvurdum ama çözemedim bir türlü. Yardımınıza ihtiyacım var.

20190826_131616.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızdaki tarayıcıdan Proxy ayarı var mı kontrol edin. Aslında size verdiği hatada ne yapmanız gerektiği yazmış. Daha doğrusu o yazılan hatayı kontrol edin. Başka tarayıcıdan da deneyin bir de.

6-7 aydır çok sık başıma geliyor wi-fi de sıfır sıkıntı ethernet geçerli alt yapıya sahip değildir filan diyor. Benim problemim 90% kablomdan dolayı takıp çıkarınca düzeliyor yuvaya üflüyorum falan işe yarıyosa artık. Ama kalbom cat 5 çok çok eski yerden güzelce döşeli olduğu için elleyemedim sabit mobilyaların arkasından geçirilmiş zamanında kaliteli etli bir kablo imiş ama uçlarını kestirsem düzelecek belkide. Kablo değiştirmeyi denemişsindir heralde.

6-7 aydır çok sık başıma geliyor wi-fi de sıfır sıkıntı ethernet geçerli alt yapıya sahip değildir filan diyor. Benim problemim 90% kablomdan dolayı takıp çıkarınca düzeliyor yuvaya üflüyorum falan işe yarıyosa artık. Ama kalbom cat 5 çok çok eski yerden güzelce döşeli olduğu için elleyemedim sabit mobilyaların arkasından geçirilmiş zamanında kaliteli etli bir kablo imiş ama uçlarını kestirsem düzelecek belkide. Kablo değiştirmeyi denemişsindir heralde.
Kablo değiştirmeyi denemedim henüz. Bugün fırsatım olursa deneyeceğim.
Ethernet kablosunu değiştirdim sonuç yine aynı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı