Çözüldü ETS 2 config dosyalarını değiştirdikten sonra oyun geç yüklenmeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kwixzo

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500x / Gtx 1060 3 gb asus dual / 16 gb Balistix 3200mhz ram / Samsung 128 gb m2 ssd / WD 500gb hdd / 500w psu / El elemeği göz nuru Kendi ellerimle topladım :)
Meslek
Öğrenci
Düşük FPS ayarları olsada akıcı bir şekilde ETS2 oynuyordum fakat sonra neden config dosyalarındaki gölge çözünürlüğünü az yapıp daha fazla FPS alma fikri geldi (ayarlardan 2 türlü oluyor) sonrasında arastırıp birkaç şey daha değiştirdim fakat oyuna girince her şey geç yüklenmeye FPS değeri 10 15'ten fazla yukarı çıkmamaya basladı. (düşük ayarlarda 20-40 arası akıcı bir şekilde gölgeler aktif bir şekilde oynuyordum)

Grafik ayarlarında seçenekler de özel görünüyordu, oyunu silip yükledim ama Steam cloudan tekrar aynı config dosyasını yükledi, config dosyasını silip yükledım yıne aynısı oldu. Steam'den Cloud'u kapatıp aynısını yaptım, yıne öyle kaldı. Sürüm 1.47 herhangi bir grafik ayarında ETS2 1.47 sürüm config dosyasını atar mısınız veya bunun bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uset g_fps "0" bunu 60 yaptım.
Uset g_screenshot_on_bug_quality "100" bunu 56 çektim (bunu hangı ayar die denemek ıstemısdım ölçeklendirme değil mi die )
Uset r_sun_shadow_texture_size "4096" bunu 1280 yaptım
Uset r_sun_shadow_quality "4" bunu da 1
Uset r_fake_shadows "2" bunu da 1 sanırsam 1 2 tane daha oynadıgım vardi ama hatırlamıyorum ben bir de üstüne yanlıslıkla 1.42 sürümünün Config dosyasını ekleyıp oyuna girdim sonra sürüm 1 47 olarak başlattı sonra eskı Config dosyasını yükledım ondan sonradad yukarıda yaptığım ayarları yaptım. yukardakı arkadasın verdıgını yapınca oyuna girince dokular 50 ölçeklendirme gibi bulanık görünüyor

düzeltme: 0 kamera gibi şeyler yaptıkdan ve sonrada promods yükledıkden sonra Bu olanlar oldu Belkı alakası vardır (promoddan sonra oyunu silip yükledım üstüne format attım zaten meiliydim buda bahanesı oldu format attıkdan sonra tekrar yükledım ama bişey fark etmedi)

buda ekran kartı driverimdeki oyun ayarı buna hiç dokunmadım kendısı ayarlamıs galıba (oyun grafıklerınde dokunmadım. ekran kartı grafik ayarları uzun süredir performansda)

Hard disk de temiz bir de over clock yapıp deneyeceğim.

Yok olmuyor over clock en dusuk ayarlar cart curt bu ayarlarla FPS 20 zor görüyorum.

Ustune arkadaşın verdıgı Config dosyası eskı surum galıba benı 1.47 yenı sürüm olarak tanıttı özelıklerını göstertdi. Ben Config dosyasından kaynaklı bir şey oldugunu düşünmüyorum belkide oyun bugludur veya benım sıstemımıe bir şey olmustur kırmızı ve pembe tırın oldugu ss de 20 30 FPS akıcı bır sekılde arada donmalar olsa da rahatlıla oynuyordum.

Olmayınca olmuyor yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum zaten yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.
Hocam merhaba , konunun 0 kamerası veya Promods ile bir alakası yoktur . Oyunu doğru sildiğinizden emin misiniz? Sadece steam den kaldır mı yaptınız? Shadow texture size orta ayarda 4096 olarak gözükür , en düşüğü ise 2080. Grafik ayarlarınızı config dosyasından yapmayınız. Config de değiştirdiğinizi oyun almayabiliyor . Oyunu silip yüklemeye vaktiniz varsa ki ilk önce şunu sorayım oyunu doğru konumlardan sildiniz mi ?

Steam ' den kaldır
!!(STEAM CLOUD ' U KULLAN KAPALI OLSUN , OYUN İÇİNDEN )
This PC > Local Disc C > Program Files x86 > Steam > Steam apps > common > ETS2 sil.
Documents (Belgeler) > ETS2 klasörünü sil.

Bu oyundaki ayarlarının , ilerlemenin gitmesini sağlayacak ve yeni config oluşturacak oyun . Sıfır gelecek karşına yeni profil açıp devam edeceksin . Yanıtını bekliyorum , sağlıcakla kal.
3.GB de halla inio ama yine masaüstünde aynı uygulama resmi var :(

Öncelikle günaydın oyunu az önce açtım ve maalesef yine olarak 56 ölçeklendirme ile geldi ama bu sefer profil oluşturttu Steam clodu kapattım olustururken ama sonrasında ayarlar aynı kalmıştı bern yine şansımı denedım kendıme göre bir ayar yaptım bu sefer gerçekten optimize iyiydi ama halla o akıcılık yoktu sonra gölgeleri açıp denedım akıcı olmasa da yine oynatıyor belgelerdeki ETS 2 klasörünüde sildim commondaki ETS 2 dosyasınıda sildim ama yine aynı.
Hocam yardımcı olamadığım için çok üzgünüm 🙁

Hocam yardımcı olamadığım için çok üzgünüm 🙁

Hayır çok yardımcı oldun odamı temizlemek ıcın bilgisayarımı kapatmısdım açınca ETS 2'nın orjınal kısayol resmi vardı açtım ve eskısı gıbı akıcı oynayabılıyorum Steam oyunu açarken Steam Cloud kapalı sekrenoninazson yasanamaz gibi bir şey dedi sonra oyuna girdim ve 5 6 FPS biraz daha düşük alıyorum oda bilgisayarmının bakımsızlıg olsun. teşekür ederim

Birde nasıl çözlüldü yapıcam konuyu bu formda pek bilgim yokta

Hayır çok yardımcı oldun odamı temizlemek ıcın bilgisayarımı kapatmısdım açınca ETS 2'nın orjınal kısayol resmi vardı açtım ve eskısı gıbı akıcı oynayabılıyorum Steam oyunu açarken Steam Cloud kapalı sekrenoninazson yasanamaz gibi bir şey dedi sonra oyuna girdim ve 5 6 FPS biraz daha düşük alıyorum oda bilgisayarmının bakımsızlıg olsun. teşekür ederim

''Her konuda olmuyor. Çözüm olarak belirlediğiniz mesajın altında yuvarlak içinde tik olur. Ona basmanız yeterli.'' Soru tipinde konu açmanız lazımmış hocam.

''Her konuda olmuyor. Çözüm olarak belirlediğiniz mesajın altında yuvarlak içinde tik olur. Ona basmanız yeterli.'' Bende bilmiyordum şu linki versem .

"Her konuda olmuyor. Çözüm olarak belirlediğiniz mesajın altında yuvarlak içinde tik olur. Ona basmanız yeterli." soru tipinde konu açmanız lazımmış hocam.

"Her konuda olmuyor. Çözüm olarak belirlediğiniz mesajın altında yuvarlak içinde tik olur. Ona basmanız yeterli." bende bilmiyordum şu linki versem.

Rapora basıp çözüm olarak yaptım teşekkür ederim her şey için, sağlacakla kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı