Çözüldü ETS 2 güncelleme sonrası DS4 çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
DualShock 4'ü açıp Steam'i geniş ekran modunda başlatıyorum. Menülerde kontrolcü çalışıyor. ETS 2'ye giriyorum. Oyun içindeki menülerde de çalışıyor. Fakat oyuna girdiğimde direksiyon vs hiçbir kontrol çalışmıyor. Oyunun 1.43 sürüm güncellemesinden sonra bu sorunu yaşamaya başladım.

Çözüm
Oyun içi ayarlardan "Kontroller" sekmesinden kontrol tipini kontrol et. Gamepad seçiliyse "Oyun kumandaları veya direksiyon için hızlı kurulum"u seçip kurulumu tekrar gerçekleştir.

Oyunu başlatırken hangi modda başlatıyorsun? Başka modda başlatarak deneyebilirsin. Örneğin seçimi değiştirmeden başlatıyorsan DirectX11 veya OpenGL deneyebilirsin.

Başka Steam oyunlarında kontrolcü sorunu yaşıyor musun?
DirectX 11 ile denedim, OpenGL ile denedim, normal denedim sonuç aynı.

Forza Horizon 4 ile denedim sorunsuz çalışıyor.

Oyundayken kontrolcü yapılandırmasına girdim. Alttan ayarlara göz at dedim. Euro Truck Simulator için resmi yapılandırma seçiliydi. Tekrar seçip uyguladım ve kaydettim.

Sorun çözüldü.
Oyun içi ayarlardan "Kontroller" sekmesinden kontrol tipini kontrol et. Gamepad seçiliyse "Oyun kumandaları veya direksiyon için hızlı kurulum"u seçip kurulumu tekrar gerçekleştir.

Oyunu başlatırken hangi modda başlatıyorsun? Başka modda başlatarak deneyebilirsin. Örneğin seçimi değiştirmeden başlatıyorsan DirectX11 veya OpenGL deneyebilirsin.

DirectX 11 ile denedim, OpenGL ile denedim, normal denedim sonuç aynı.

Forza Horizon 4 ile denedim sorunsuz çalışıyor.

Oyundayken kontrolcü yapılandırmasına girdim. Alttan ayarlara göz at dedim. Euro Truck Simulator için resmi yapılandırma seçiliydi. Tekrar seçip uyguladım ve kaydettim.

Sorun çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı