ETS 2 İçin Direksiyon Seti

Cengiz Çelik

Hectopat
Yer
KKTC-Guzelyurt
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba...
Öncelikle bütçemin çok olmadığını ve çok beklemek istemediğimi belirtmek isterim. Benim düşüncemde olan Logitech Driving Force GT idi lakin bu Logitech g27 beni benden aldı resmen aşık oldum direksiyona. Fakat o para benim için biraz fazla. 2. el işinde de ağzı yananlar olduğu için hiç girmek istemiyorum. Aslında zorlaya zorlaya g27 alabilirim herhalde. Ama g27'yi en erken önümüzdeki bayram değil ondan sonraki bayram anca alabilirim. Veya bu bayram elime 500 600 TL geçer ise şuan bende de 150 TL mevcut üstüne ekler sıfırını alırım bulabilirsem. Sorum şu ki g27'e o kadar para vermek doğru olur mu? Veya DFGT yeterli olur mu ?

Trustmaster T500 RS adında direksiyon seti var. Direksiyon geri merkezlemesi harika. Ama vites'i ayrı satılıyor.

Thrustmaster-T500-RS-big.jpg

Fiyatı umarım g27'den düşüktür vitesi ile beraber. Peki bir şey soracağım. G27 de direksiyonu çevirirken hiç zıt yönde bir kuvvet yok mu ? Yani sürtünmeyi arttıran mesela DFGT'de ses var sanki sürtünme varmış gibi G27 de ses yok ama o sürtünme şeysi nasıl ? Döndürürken hiç zorlanmıyor musunuz ?

Fiyatı umarım g27'den düşüktür vitesi ile beraber. Peki bir şey soracağım. G27 de direksiyonu çevirirken hiç zıt yönde bir kuvvet yok mu ? Yani sürtünmeyi arttıran mesela DFGT'de ses var sanki sürtünme varmış gibi G27 de ses yok ama o sürtünme şeysi nasıl ? Döndürürken hiç zorlanmıyor musunuz ?

DFGT'de ki bu sesin nedeni G27'deki gibi sarmal dişliler kullanılmaması. Trustmaster en güzel özelliği LFS'de drift atarken direksiyonu bırakıyorsun o kendini merkezliyor. DFGT ve G27'de bana biraz merkezleme zayıf gibi geldi. Ama siz bilirsiniz.

Logitech Driving Force GT kusursuz çalışıyor bende. 900 derece dönmesi için driver kuruyorsun. Biraz karışık iş ama kurunca çok keyifli oynanıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı