ETS 2 KERNELBASE.dll hatası

YılmazSesi

Hectopat
Oyunu taş çatlasın 2-3 dakika oynayabiliyorum ardından hemen çöküyor. Olay görüntüleyicisinden baktığımda böyle bir hata aldım. Oyun dosyalarını doğruladım ama eksik çıkmadı. Ayrıca ekran kartım çökmeye devam ediyor. Oyun çökmeleri yeni eklendi sıkıntılar arasına. Yani son bir haftadır her şey zehir oldu ramak kaldı sistemi balkondan aşağı atacağım. İlgili hata;

Hatalı uygulama adı: eurotrucks2.exe, sürüm: 1.47.2.5, zaman damgası: 0x646cf62c
Hatalı modül adı: KERNELBASE.dll, sürüm: 10.0.19041.2913, zaman damgası: 0xa1c3e870
Özel durum kodu: 0xc0000025
Hata uzaklığı 0x000000000002cf19
Hatalı işlem kimliği: 0x49e4
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d99df082d3c0dc
Hatalı uygulama yolu: D:\SteamLibrary\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x64\eurotrucks2.exe
Hatalı modül yolu: C:\Windows\System32\KERNELBASE.dll
Rapor kimliği: 666dd2dd-2cbb-4AED-9CC6-dBB37996DB6D
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun bütünlüğünü doğrulayabilir misin?
Doğruladım. Bütün dosyalar eksiksiz.

Sistem nedir? Bir de DDU ile ekran kartı sürücüsünü güvenli modda silip tekrar kurmayı deneyin.
R5 5600X, 16GB bellek, 500 Watt Güç kaynağı. Anakart ise B450M S2H. DDU yardımıyla sürücüleri kaç kere kurduğumun haddi var hesabı yok.

Ekran kartı çöküyor yazmışsınız. Ekran kartı çökmesi nasıl ve ne zamanlar oluyor?
Size en başından anlatayım. Ekran kartımı ikinci el aldım. İlk başlarda herşey mükemmeldi kart çok güzel çalışıyordu. Sonra forumda VBIOS güncellemeyi, bu güncellemenin performans arttırdığını okudum. Bende uyguladım. İlk başlarda çok derin araştırmadan sadece kartla uyumlu VBIOS'ları kurdum. İşte bu adımdan sonra olanlar oldu. Bunun üzerine bir kaç defa konu açtım ama yardım alamadım. Mesela kart 1080p60FPS videoları açamıyor. Tarayıcı performansı çok kötü. Yine bir örnek oyundayım ve arkadaşımda Discord'da sesli sohbetteyim. Arkadaşım ekranını paylaştığında asla izleyemiyorum hem yayın hem de Discord acayip kasıyor. Ben zaten yayın açamıyorum hem oyunum, hem Discord hem de bilgisayar tabiri caizse felç geçiriyor. Daha sonra forumdan bir arkadaştan orijinal VBIOS dosyalarını aldım ama onları flashlayamıyorum. Farklı bir forum sitesinden daha orijinal silent VBIOS ve daha stabil uyumlu Performance VBIOS alıp flashladım. Ama yine işe yaramadı. Şimdi ise oyundayken sistem aniden donuyor ve yeniden başlatmadan asla düzelmiyor. Bunun üzerine bir de bugün oyunlarda çökmeler eklendi. Oyun birden kapanıyor tekrar giriyorum bu sefer sistem donuyor yani anlam verebilmiş değilim. Üzgünüm biraz uzun oldu ama olan biten bundan ibaret.

Düzeltme; Discord ve tarayıcı kasmalaro VBIOS yapmadan önce de vardı.

Son düzenleme:
Bir şekilde ekran kartınızın orijinal VBIOS'unu bulmayı deneyin. Üreticiden üreticiye VBIOS değişebilir. Bu yüzden marka ve model eşleşmesinin doğru olmasına dikkat edin. Forumdan bulduğunuz VBIOS'daki kartın üreticisi modeli bellekleri vs. sizinkisi ile bire bir aynı olmayabilir.

Geri
Yukarı