ETS 2 oyununda fare ile direksiyon setinin kontrolleri çakışıyor ne yapmalıyım?

Ismail4532

Hectopat
Merhaba Win 10 kullanıyorum ETS 2'de direksiyon setim (T300 rs) takılı iken fare imleci sürekli aşağı kayıyor. Direksiyon bağlantısını kesince normale dönüyor. Muhtemelen kontrolleri çakışıyor, driverı sildim tekrar yükledim düzelmedi. Oyunu sildim yükledim yıne düzelmedi. Sizce ne yapmalıyım?

Kontrolleri çakışmıyor. Direksiyonun üzerinde imleci hareket ettiren her neyse eksen kayması ( axis drift ) sorunu var. Yani eksenleri 0'a gidemiyor ve aşağılarda bir yerde takılıyor. Garantisi varsa garantiye gönderip değişim isteyin, yoksa fön makinesiyle imleci hareket ettiren şeyin tozunu dağıtmaya çalışın, maalesef kesin bir çözümü yok.

Yazılımsal olarak Steam üzerinden kontrolcünün kör noktalarını düzenleyebilirsiniz. Steam üzerinden oynamıyorsanız Windows'un kendi kalibrasyon ayarları da mevcut.

Kontrolleri çakışmıyor. Direksiyonun üzerinde imleci hareket ettiren her neyse eksen kayması ( axis drift ) sorunu var. Yani eksenleri 0'a gidemiyor ve aşağılarda bir yerde takılıyor. Garantisi varsa garantiye gönderip değişim isteyin, yoksa fön makinesiyle imleci hareket ettiren şeyin tozunu dağıtmaya çalışın, maalesef kesin bir çözümü yok.

Yazılımsal olarak Steam üzerinden kontrolcünün kör noktalarını düzenleyebilirsiniz. Steam üzerinden oynamıyorsanız Windows'un kendi kalibrasyon ayarları da mevcut.
Direksiyon uzerinde imlec gorevi goren bir tus yok sanirim hocam yani en azindan ben bilmiyorum cunku tuslar aktif degil. Cihazi amazon.de den aldim 1 yillik cihaz o yuzden cok kolay degil degisim.
Steam uzerinden oynuyorum evet. Dediginiz kor nokta duzenlemesini nasil yapabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı