Çözüldü ETS 2 tam ekranda renkler değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cxloudy

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMİNG GTX 1650 GDDR6/AMD RYZEN 5 5500/KİNGSTON 512GB SSD/ANTEC 650W/16GB RAM
Meslek
Gayrimenkul Danışmanı
Dostlar merhaba. Bir sorunla karşılaştım oyunum Steam'den orijinal güncel sürümüyle aldım ETS 2'yi başlattığım zaman tam ekranda kırmızı renkler mavi olarak gözüküyor.Mavi renklerde kahverengi olarak gözüküyor. Mesela trafik ışıklarının rengi farklı mavi oluyor veya araba stoplarının rengi kırmızı yerine mavi oluyor. Ses açma tuşuna basınca veya tam ekrandan çıkınca renkler eski halini alıyor. Çözümü var mıdır acaba?

İşlemci AMD A10-7300 Radeon R6, 10 compute cores 4C+6g 1.90 GHz.
Takılı RAM 12,0 GB (kullanılabilir: 10,9 GB)
Sistem türü 64 Bit.
1 TB hafıza.
Windows 10.

Çözüm
Arkadaşlar sorunun çözümünü buldum :) Öncelikle ekran kartım ve işlemcim AMD ona göre çözdüm ama diğer markalarda da olabilir.

Öncelikle Window'sun arama yerine geliyorsunuz

"Renk filtreleri" yazıyorsunuz

Ayarlar açıldıktan sonra önce karşınıza gelen "Renk filtrelemeyi aç" seçeneğini işaretliyorsunuz.

Onun altındaki kutucuk olan "Filtreyi açma veya kapama için kısayol tuşuna izin ver" kutucuğunu işaretliyorsunuz.

Ardından altındaki tonlama kısmını geçiyoruz onun altında ise karşınıza 3 seçenek geliyor. 1.si:

"Kırmızı-yeşil(yeşil zayıf,döteranopi)

2.si :

"Kırmızı-yeşil(kırmızı zayıf,protanopi)

3.sü:

"Mavi-sarı (tritanopi)

Ben ilkini seçtim ve oyun düzeldi. Herkese iyi oyunlar umarım faydalı olmuştur.
Dostlar merhaba. Bir sorunla karşılaştım oyunum Steam'den orijinal güncel sürümüyle aldım ETS 2'yi başlattığım zaman tam ekranda kırmızı renkler mavi olarak gözüküyor.Mavi renklerde kahverengi olarak gözüküyor. Mesela trafik ışıklarının rengi farklı mavi oluyor veya araba stoplarının rengi kırmızı yerine mavi oluyor. Ses açma tuşuna basınca veya tam ekrandan çıkınca renkler eski halini alıyor. Çözümü var mıdır acaba?

İşlemci AMD A10-7300 Radeon R6, 10 compute cores 4C+6g 1.90 GHz.
Takılı RAM 12,0 GB (kullanılabilir: 10,9 GB)
Sistem türü 64 Bit.
1 TB hafıza.
Windows 10.
Renk körlüğü için mod var o açıktır

Arkadaşlar sorunun çözümünü buldum :) Öncelikle ekran kartım ve işlemcim AMD ona göre çözdüm ama diğer markalarda da olabilir.

Öncelikle Window'sun arama yerine geliyorsunuz

"Renk filtreleri" yazıyorsunuz

Ayarlar açıldıktan sonra önce karşınıza gelen "Renk filtrelemeyi aç" seçeneğini işaretliyorsunuz.

Onun altındaki kutucuk olan "Filtreyi açma veya kapama için kısayol tuşuna izin ver" kutucuğunu işaretliyorsunuz.

Ardından altındaki tonlama kısmını geçiyoruz onun altında ise karşınıza 3 seçenek geliyor. 1.si:

"Kırmızı-yeşil(yeşil zayıf,döteranopi)

2.si :

"Kırmızı-yeşil(kırmızı zayıf,protanopi)

3.sü:

"Mavi-sarı (tritanopi)

Ben ilkini seçtim ve oyun düzeldi. Herkese iyi oyunlar umarım faydalı olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı