EU4 Düşük FPS Sorunu

ne carsafi ya

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Merhabalar. Ben EU4 oyununda 15-20 FPS arasında almaktayım. Bilgisayarım önerilen sistemi karşılamakta, fakat CS:GO gibi bir oyunun minimum sistem gereksinimi bilgisayarım kaldırmazken 50-60 FPS arasında almaktayım. Bilgisayarımda EU4 işlemci ekran kartı ve RAM'i kullanmamakta. Kullandırıp yüksek FPS almak için ne yapmam lazım?

Merhabalar. Ben EU4 oyununda 15-20 FPS arasında almaktayım. Bilgisayarım önerilen sistemi karşılamakta, fakat CS:GO gibi bir oyunun minimum sistem gereksinimi bilgisayarım kaldırmazken 50-60 FPS arasında almaktayım. Bilgisayarımda EU4 işlemci ekran kartı ve RAM'i kullanmamakta. Kullandırıp yüksek FPS almak için ne yapmam lazım?

Keşke işlemcinizi yazsaydınız. Oyun içi ayarlarda ağaçlar ve deniz etkisi ayarlarını kapatıp dene birde.

Ben de eski bilgisayarıma hoi4 de 15 FPS alıyordum late game lag sorununu engelliyor😁

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    50 KB · Görüntüleme: 189
  • Yeni Bit Eşlem Resmi (2).png
    Yeni Bit Eşlem Resmi (2).png
    67,8 KB · Görüntüleme: 181
  • Yeni Bit Eşlem Resmi (3).png
    Yeni Bit Eşlem Resmi (3).png
    35,8 KB · Görüntüleme: 170
  • Yeni Bit Eşlem Resmi.png
    Yeni Bit Eşlem Resmi.png
    68,2 KB · Görüntüleme: 223
Pentiumla o kadar fps mucize ötesi daha önce belirttiğimiz gibi oyun CPU ya yükleniyor
[/QUOTE
CS:GO 60 FPS EU4 15 FPS Ben MSİ Afterburner indirdim ve işlemci kullanımı %30 civarı gösteriyor.
Pentiumla o kadar fps mucize ötesi daha önce belirttiğimiz gibi oyun CPU ya yükleniyor
Yüklenmiyo %30 kullanıyo gözüküyo ram ekran kartı işlemci %100 kullansa 5. hızda 60fps alırım zaten
Cs GO ile EU4'ün uzaktan yakından alakası yok ki siz neden bu kadar CS'ye taktınız :D Strateji oyunları işlemci ister ve işlemcinize göre o değerler gayet normal.
Bu ara strateji oyunları ekran kartı ister onu söyleyeyim
Cs GO ile EU4'ün uzaktan yakından alakası yok ki siz neden bu kadar CS'ye taktınız :D Strateji oyunları işlemci ister ve işlemcinize göre o değerler gayet normal.
Sorun şu işlemciyi %30 kadar kullanıyor

Dosya Ekleri

• eu4_1.png
    eu4_1.png
    492,6 KB · Görüntüleme: 227
  • eu4_1.png
    eu4_1.png
    492,6 KB · Görüntüleme: 212
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı