EU4 Müttefik Fovor?

xlgamer

Hectopat
EU4 oynuyorum Castile olarak Portekiz'i müteffik aldım ve Aragon'a savaş açacağım fakat Portekiz gelmiyor, hiçbir savaşıma gelmiyor, nedenine baktığımda "Portugal does not owe Castile at least 10 fovors -1000 negative" yazıyor, bunu nasıl düzeltebilirim? Fransa'da müttefiğim onda da aynı şey mevcut, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müttefiklerinin senin açacağın savaşlara katılmaları için 2 seçenek var.
1- En az 10 favor puanın olmalı.
2- Adamlara toprak kazanacaklarını vadetmelisin.
1. seçenekte işin temel mantığı, müttefiklerinin senin açacağın (saldırı savaşları) savaşlara katılması için sana borçlu olmaları lazım. Yani borçludan kastım da parasal anlamda değil. Bugün sen bizi gördün yarın da biz seni görürüz mantığı :) Her müttefik için bir favor değeri var. Müttefikinin sana ne kadar borçlu olduğunu gösteriyor. Adamların açtığı savaşlara katılarak yada yılda 1 olmak üzere bekleyerek de kazanabilirsin. 10 olmadan kendi açacağın savaşlara katılmalarını isteyemiyorsun.
2. seçenek içinse, savaş açarken müttefiklerine bu savaştan toprak elde edeceklerini belirterek savaşa çağırabiliyorsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı