Euro Truck Simulator 2 düşük çözünürlükte tam ekran olmuyor

İşletim sistemi
Windows 10

Nebi37

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
ETS 2'yi hep 1280x720 de oynardım yoksa çok kasıyor, format attıktan sonra çözünürlüğü düşürüp tam ekran yapınca siyah boşluklar kalıyor, bunu nasıl düzeltebilirim yapmadığım şey kalmadı.

Hocam öncelikle ekrana sağ tık atıyorsunuz oradan Nvidia denetim masasını açıyorsun oradan sol tarafta masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla diye bir kısım var oraya giriyorsun ardından orada bir ölçeklendirme modu seçin kısımından ölçeklendirme yok olan ayarı tam ekran yapıyorsun onun altında ölçeklendirme nasıl yapılacak kısımı ekran olacak,onun altında oyunlar ve proglamlar tarafından belirlenen ölçeklendirme modunu geçersiz kıl diye bir kutucuk var oradaki tiki kaldırın ardından uygula diyip Nvidia denetim masasını kapatabilirsiniz,dediğim adımları uygularsanız sorununuz çözülecektir.

Hocam discord giremem fakat size anlatayım Nvidia denetim masasını nasıl etkinleştireğinizi:
İlk olarak windows arama çubuğuna hizmetler yaziyorsunuz açıyorsunuz açıldıktan sonra n tuşuna basıp baş harfi n olan hizmetler çıkıyor karşınıza oradan Nvidia display contanier LS yazan hizmeti bulup sağ tık atıp başlat butonuna basıyorsunuz, başlatma işlemi bittikten sonra Nvidia display contanier LS hizmetinin durum kısmında çalışıyor yazacak bunu gördükten sonra hizmetleri kapatabilirsiniz sonrasında sağ tık attığınızda masaüstüne Nvidia denetim masasını göreceksiniz ardından denetim masasından bı önceki mesajda anlattıklarımı yapın sorununuz çözülecektir

Hocam discord giremem fakat size anlatayım Nvidia denetim masasını nasıl etkinleştireğinizi:
İlk olarak windows arama çubuğuna hizmetler yaziyorsunuz açıyorsunuz açıldıktan sonra n tuşuna basıp baş harfi n olan hizmetler çıkıyor karşınıza oradan Nvidia display contanier LS yazan hizmeti bulup sağ tık atıp başlat butonuna basıyorsunuz, başlatma işlemi bittikten sonra Nvidia display contanier LS hizmetinin durum kısmında çalışıyor yazacak bunu gördükten sonra hizmetleri kapatabilirsiniz sonrasında sağ tık attığınızda masaüstüne Nvidia denetim masasını göreceksiniz ardından denetim masasından bı önceki mesajda anlattıklarımı yapın sorununuz çözülecektir
abi hizmetlere girince de o çıkmıyor yaw

abi merhaba yeniden, dediğiini yaptım denetim masasını indirdim ve hizmetlerden etkinleştirdim, ancak dediğin masaüstü bölümü yok yanda, sadece 3d ayarları bölümü var ne yapmam gerek ?

Hocam öncelikle ekrana sağ tık atıyorsunuz oradan NVIDIA denetim masasını açıyorsun oradan sol tarafta masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla diye bir kısım var oraya giriyorsun ardından orada bir ölçeklendirme modu seçin kısımından ölçeklendirme yok olan ayarı tam ekran yapıyorsun onun altında ölçeklendirme nasıl yapılacak kısımı ekran olacak, onun altında oyunlar ve proglamlar tarafından belirlenen ölçeklendirme modunu geçersiz kıl diye bir kutucuk var oradaki tiki kaldırın ardından uygula deyip NVIDIA denetim masasını kapatabilirsiniz, dediğim adımları uygularsanız sorununuz çözülecektir.

Hocam selam, abi ben laptop kullanıyorum o yüzden kenarda dediğin masaüstü ekran ayarları yok bildiğin başkla bir çözüm yolu var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı