Europa Universalis IV koloni devleti nasıl kurulur?

said7219

Picopat
Daha fazla  
EU4'te endülüs kurdum ve zevkli zevkli ilerliyordum lakin Osmanlı ile oynarken kolonicilik yaptığım zamanlar karşıma otomatik olarak koloni devletinin adını belirleme, kurma seçenekleri çıkıyordu. Acaba bir şeyi yanlış mı yapıyorum. Koloni devleti nasıl kuruluyor ?

Eğer DLC'siz halini oynuyorsanız dediğiniz gibi kuruluyor. Birkaç toprağı kolonileştirdikten sonra oyun size koloninizi isimlendirme seçeneği sunuyor. Ben DLC'li halini oynamadım. Orada nasıl pek bilmiyorum.

Kolonicilik ideasına gittikten sonra deniz aşırı topraklara kolonici göndermeniz lazım. Her toprakta koloni kurulamıyor.
Afrika güneyi, Amerikanın tamamı, Avustralya, Yeni zelanda, pasifik adaları gibi yerlere kolonici gönderirseniz otomatik koloni oluşuyor sadece.
Bir de o kolonicilik bölgesinde en az 5 toprak gerekiyor sanırım. Mesela Florida'ya 4 koloni attınız diyelim İngiliz etrafınızı çevirdi, o koloni bölgesinin içinde 1 koloni daha atmanız lazım koloni ülkesi kurabilmek için.

Son düzenleme:
EU4'te endülüs kurdum ve zevkli zevkli ilerliyordum lakin Osmanlı ile oynarken kolonicilik yaptığım zamanlar karşıma otomatik olarak koloni devletinin adını belirleme, kurma seçenekleri çıkıyordu. Acaba bir şeyi yanlış mı yapıyorum. Koloni devleti nasıl kuruluyor?

Yan yana 5 toprağı kolonileştirince otomatik olarak kuruyor ama bu toprakların Afrika'da değil Amerika veya Avustralya'da olma zorunluluğu var. Afrika'da koloni devleti kurulamaz

Yan yana 5 toprağı kolonileştirince otomatik olarak kuruyor ama bu toprakların Afrika'da değil Amerika veya Avustralya'da olma zorunluluğu var. Afrika'da koloni devleti kurulamaz
1714075906175.png

Afrika'nın bu bölgelerinde kuruluyor. Daha dün kurdum Japonya oynarken.

Eki Görüntüle 2178683 Üstad ben baya bir yer koloni ettim ama herhangi bir şey gelmedi.
Sol üst ve sağ üste doğru koloni atarsanız kurulur belki. Ara yerden farklı koloni bölgelerine ayrılmış olabilir.
Ben oynarken Fransa ve Portekizin burada kolonileri vardı.
Belki mod veya DLC'le alakalıdır bilemiyorum.
1714076998631.png

Sol üst ve sağ üste doğru koloni atarsanız kurulur belki. Ara yerden farklı koloni bölgelerine ayrılmış olabilir.
Ben oynarken Fransa ve Portekiz'in burada kolonileri vardı.
Belki mod veya DLC'le alakalıdır bilemiyorum.
Eki Görüntüle 2178700

Hocam bende Full DLC oynuyorum hiç oralarda koloni denk gelmedi devlete bağlı oluyor ayrı devlet oluşmuyor mod ile alakalı muhtemelen.

Tamam, teşekkürler. Yanlış değilsem 8 tane vardı zaten, orada.

Amerika'da yapmanız lazım veya Avustralya'da dediğim gibi Afrika'da olmaz.

Geri
Yukarı