Ev içinde kablolu olarak interneti yaymak

Kasapogluu

Kilopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Evimdeki interneti sabit telefon hattı üzerinden kullanmaktayım. Ev iki katlı ve hem yukarıda hem de aşağıda aynı telefon hattının çıkış prizleri var. Ben de her seferinde modemi aşağıdan yukarıya taşımaktan yoruldum. Yukarıdaki telefon hattının çıkışının olduğu yerde masaüstü bilgisayarım var. Ben modemin aşağıda kalmasını ve yukarıdaki bilgisayara da kablo ile interneti bağlamak istiyorum ( Maalesef ki kablosuz çözümler işe yaramıyor duvarlar fazla kalın internet çekmiyor). Elimde Airties 4310 var. Bu duruma nasıl bir çözüm önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum. Fazladan bir cihaz alınması gerekiyorsa onu da alırım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evimdeki interneti sabit telefon hattı üzerinden kullanmaktayım. Ev iki katlı ve hem yukarıda hem de aşağıda aynı telefon hattının çıkış prizleri var. Ben de her seferinde modemi aşağıdan yukarıya taşımaktan yoruldum. Yukarıdaki telefon hattının çıkışının olduğu yerde masaüstü bilgisayarım var. Ben modemin aşağıda kalmasını ve yukarıdaki bilgisayara da kablo ile interneti bağlamak istiyorum ( Maalesef ki kablosuz çözümler işe yaramıyor duvarlar fazla kalın internet çekmiyor). Elimde Airties 4310 var. Bu duruma nasıl bir çözüm önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum. Fazladan bir cihaz alınması gerekiyorsa onu da alırım. Teşekkürler.
Kardeş senin Masaüstü PC'ne WI-FI kartı satın alman gerekiyor.

Kardeş senin Masaüstü PC'ne WI-FI kartı satın alman gerekiyor.
Duvar fazla kalın, Wi-Fi işe yaramıyor diyor.
Yukarıya, aşağıdaki modemden CAT6 kablo çekip bahsettiğiniz modemi router olarak kullanabilirsiniz ya da doğrudan kabloyu bilgisayara bağlayabilirsiniz. Sanırım sorunuz iki ayrı telefon prizine iki ayrı modem bağlayıp çalıştırmak. Bu imkansız çünkü aynı anda bir modemin DSL sinyali almasına izin verir o prizler. Senin çözümün elindeki ekstra modemi ROUTER olarak kullanmak. Sonrasında ister kabloyla istersen de Wi-Fi ile bağlanırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı