Ev telefonu olmadan internet kullanmak mümkün mü?

Kharon

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom'dan internet(TTNET) ve ev telefonu hizmeti alıyoruz. Bulunduğum bölgede internet açısından hiçbir problem yok fakat ev telefonunda çevir sesi gelmediğinde yani telefon kesildiğinde evde kullandığımız internette gidiyor ve bu problem şu son 2 ayda fazlasıyla arttı. Doğru düzgün bir açıklama alamıyoruz Türk Telekom tarafından. Bu sebepten dolayı internetin ayrı telefonun ayrı olması sorunu çözebileceğini düşündüm fakat TTNET'i aradığımda da doğru düzgün bir cevap alamıyoruz. Yalın internet vs hiç kimse düzgün anlatmıyor. Sorum şu. İnternet ve telefon hattı birbirinden ayrılabilir mi? Eğer ayrılırsa yukarıda yaşadığım sorunu tekrar yaşar mıyım? Telefonsuz internet kullanılabiliyor mu yoksa internetin kesinlikle telefon hattına mı bağlanması gerekiyor?

Ayrı ayrı oluyor mu(bir firmadan telefon / diğerinden internet gibi) bilmiyorum ancak telefon aboneliği olmadan internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Yaşadığınız sorunu anlatın. Eğer çözüm sunamazlarsa BTK sitesinden şikayet oluşturun. Oradan yazılı bir dönüş sağlarlar.

TTNET'i aradığımda 2 kişi ile görüştüm. Birisi her türlü telefon hattına bağlıyoruz internetiniz yine kopar diyor diğeri ise ayrı ayrı oluyor diyor. Anlamadım firma olarak bir haberler kendilerinden.

Aslında garip. Splitter zaten aramalardan kaynaklanan kopmaları önlemek için var. Değiştirmeyi denediniz mi? Bizim de sabit hattımız var. Hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.
Değiştirmeyi denemedim problemin splitter kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Son 1-2 aydır bu problem var ve şöyle işliyor süreç genelde. Bazen haftada 3-4 kere kopma süreci başlıyor bazense 2-3 hafta olmuyor. Koptuğunda da 1-2 saat gelmiyor. Geldikten sonra da 30-40 dakika internetim oluyor tekrar gidiyor. Akşam veya öğlen oluyor bunlar genelde. Önceden arıza var diyorlardı fakat artık bölgemde herhangi bir şikayet olmadığını veya genel çalışma olmadığını, hattımdan kaynaklandığını söylüyorlar.

TTNET ile hararetli görüşmeler sonucu problemin sokaktaki internet/telefon kutusunda olduğunu elektrik almadığını ve koptuğunu söylediler. Ne kadar doğru bilemiyorum ama klasik bir TTNET hareketi. Problemin onlarda değil BEDAŞ tarafında olduğunu söylediler ve ileteceklerini bildirdiler. 😕

Geri
Yukarı