Evde gitar çalmayı öğrenebilir miyim?

omercantr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evde akustik gitar var. 0'dan ders almadan gitar çalmayı öğrenebilir miyim? Öğrenebilirsem nasıl öğrenebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonda uygulaması var akor için telleri ona göre ayarlayın sonra birkaç tane akor öğrenin çok zor değil toplasanız 7 8 tanesi yeter size zorlanabileceğiniz tek nokta tellerin sertliği olabilir akustik ise. Sonra basit şarkılarda deneme yapın 2 akorlu şarklılar var biraz da temel bilgi için video izleyin.

Dosya Ekleri

• 85456-0.jpg
    85456-0.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 44
Evde akustik gitar var. 0'dan ders almadan gitar çalmayı öğrenebilir miyim? Öğrenebilirsem nasıl öğrenebilirim ?
Gitar çalmayı hiç bilmiyorsanız Klasik Gitardan başlayın derim. Akustik Gitar'ın telleri çelikten olduğu için başlarda parmaklarınızı fazlasıyla acıtabilir. Onun dışında evet evde de öğrenebilirsiniz. Youtube'da Gitar Dersi kanalını izleyerek seri seri ilerleyip öğrenmeniz mümkün. Fakat naçizane tavsiyem 1 ay dahi olsa temel kavramları ve müzik teoremini öğrenebilmeniz için halk eğitim kurslarına yazılmanız.

Gitar çalmayı hiç bilmiyorsanız Klasik Gitardan başlayın derim. Akustik Gitar'ın telleri çelikten olduğu için başlarda parmaklarınızı fazlasıyla acıtabilir. Onun dışında evet evde de öğrenebilirsiniz. Youtube'da Gitar Dersi kanalını izleyerek seri seri ilerleyip öğrenmeniz mümkün. Fakat naçizane tavsiyem 1 ay dahi olsa temel kavramları ve müzik teoremini öğrenebilmeniz için halk eğitim kurslarına yazılmanız.
Hocam bu arada akustik değil klasik gitarmış yanlış yazmışım kusura bakmayın.
Kursa yazılmayı düşündüm ama 8.sınıf olduğum için yoğun oluyorum. Boş vakitlerimde oturup öğrenirim diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı