Evde internetin sürekli olarak donması/takılması

xspecty

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core I5 9300H - Nvidia GeForce GTX 1050 3GB - 8x2 (16GB) 2666 Mhz Ram - 480GB Kingston Sata SSD - 500GB KIOXIA M.2 Nvme SSD
Merhaba, Turkcell Superonline 100Mbps kullanıcısıyım şahsi olarak ping değerlerimde ve indirme hızlarımdan hiç şikayetçi değilim gayet iyiler. Evde kullandığım bilgisayarım Wi-Fi ile internete bağlı superonlıne_wıfı_5GHz adındaki Wi-Fi ağına bağlı. Bir de bu ağın 5GHz olmayanı var. Her neyse 5GHz'de daha fazla performans aldığım için 5GHz bandını kullanmaktayım şimdi ise asıl soruna geçeyim. Bilgisayarım indirme yaparken, evdeki diğer cihaz sürekli olarak donuyor aralıklı olarak. İnternet kesilmiyor sadece 15-20 saniyede bir evdeki IPTV donmaya başlıyor ve IPTV modeme CAT6 bir kablo ile bağlı.Bilgisayarım üzerinde herhangi bir indirme olduğu zaman hiç fark etmez anında IPTV yayını sürekli olarak donmaya başlıyor. Fakat bu bilgisayarımda oyun oynarken ve indirme yapmazken hiç olmuyor. Sorunu çözemedim acaba IP adresleri mi çakışıyor diye düşündüm ama konu hakkında pek bilgim yok bu yüzden sizlere de sormak istedim çünkü bu sebepten dolayı bilgisayarda indirme yapamaz hale geldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı