Evde kedi beslemenin bilgisayara zararı olur mu?

Kedi çok tüylüyse kasaya asla yaklaştırmayın bir ton tüy doluyor kasaya rezalet bir durum
Keşke öyle bir seçenek olsa, kedi hiçbir şekilde evde özgürce dolaşıp istediği her yere gitmediği bi ortamı kabul etmiyor.

Arkadaşlar kablo kemirme konusunda ciddi misiniz? 30 yaşıma geldim bunun 20 senesinde kedi besledim, bir kere bile ne kablo kemirmeyle ilgili bir şey yaşadım ne de duydum. Var mı yaşayan ya da böyle bir şey yaşandığını duyan?

Bence de kablo kemirme olayı bi tık ekstrem bi durum ama kasa konusunda ben evde yokken kasanın etrafına A4 kağıdı bantliyordum havalandırma kısımlarını kapatmak için ben evdeyken de zaten yaklaştırmıyorum. Sınırlarını öğretebilirsiniz tabii ki özgür değil ona zaten buraya gelme demiyorsunuz oraya gelmemesini sağlıyorsunuz onu rahatsız ederek kediler konfora düşkündür kendisi vazgeçer zaten kağıttan rahatsız olacağı için.

Bence de kablo kemirme olayı bi tık ekstrem bi durum ama kasa konusunda ben evde yokken kasanın etrafına A4 kağıdı bantliyordum havalandırma kısımlarını kapatmak için ben evdeyken de zaten yaklaştırmıyorum. Sınırlarını öğretebilirsiniz tabii ki özgür değil ona zaten buraya gelme demiyorsunuz oraya gelmemesini sağlıyorsunuz onu rahatsız ederek kediler konfora düşkündür kendisi vazgeçer zaten kağıttan rahatsız olacağı için.
Tabii ki özgür olacak*

Arkadaşlar merhaba, evimdeki bilgisayarların biri aşağıda ve etrafı kapalı diğeri ise masanın üstünde odanın bir köşesinde kalıyor.
Sorum şu fazla hareketli olmayan kedilerden alacağım ( Scottish Fold, British gibi) evimdeki sistemlere herhangi bir zararı olur mu? Çizme vs gibi. Ve sistemlerimin ikisinde de manyetik filtreler var sizce tüy konusunda sıkıntı olur mu teşekkür ediyorum.

Arkadaşların dediği gibi kasanın içi tüy olabilir onun dışında bir önerim olacak. Parayla satın almayın. Sokakta bir sürü hayvan var. Gözünüze kestirdiğiniz bir yavruya kucak açabilirsiniz.

Yıllarca kedi besledim halihazırda da evimiz de bir tane kedimiz var. PC'ye pek yaklaşmaz kasanın ya da masanın üstünde dolaşmaz sadece ara sıra zıplar o kadar. Kediler başlarına buyruk olduklarından sınırları pek yoktur ama yaklaştırmazsanız sorun olmaz. Onun dışında zaten ister istemez tüy döküyorlar gezdikleri yerlere.

Kabloya ve kasaya yaklaşmadığı sürece bir sıkıntı yok,aksi takdirde kasa toz falan toplayabilir ve kabloyu kemirir ise bozulur.

Geri
Yukarı