Everest modem bağlanmış cihazlar nasıl engellenir?

Sağ olun hocam ama ben bilgisayardayım engellemek istediği cihaz telefonda. Bu akşam tekrar gelecek ve bağlanacak. Modemin arayüzünden MAC adresini görebilir miyim?

Sağ olun hocam ama ben bilgisayardayım engellemek istediği cihaz telefonda. Bu akşam tekrar gelecek ve bağlanacak. Modemin arayüzünden MAC adresini görebilir miyim?

Evet görebilirsiniz. Büyük ihtimalle kablosuz kısmında olur biraz bakıp bulabilirsiniz. Sonra reddeti seçip Mac'ı yazarsanız bağlanamaz.

Evet görebilirsiniz. Büyük ihtimalle kablosuz kısmında olur biraz bakıp bulabilirsiniz. Sonra reddeti seçip Mac'ı yazarsanız bağlanamaz.

Buldum hocam ama guest olarak gösteriyor ve MAC adresi de yazmıyor.

Tamamdır hocam buldum yardımlarınız için teşekkürler.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için kısaca özet geçeyim. Öncelikle gelişmiş menüsünden aygıt bilgisi kısmını genişletip DHCP kısmında engelleyeceğini cihazın MAC adresini bulun. Ardından kablosuz>mac filtreleme bölümünden.
MAC Sınırlama Modu: Reddet
Olarak işaretleiyorsunuz. ( @ınternetcimen yanlış anlamadıysam)
Ardından "ekle" seçeneği ile engelleyeceğiniz cihazın MAC adresini yazıyorsunuz.

Ayrıca hocam bir sorum daha var. Ben bunu yaparsam engellediğim cihazda "engellendiniz" gibi uyarılar verilir mi?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…