Çözüldü Everest Rampage KB-R1 Çift Basma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SilenLeat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bu Rampage KM-R1 setini 1-2 ay önce aldım. Mousesinden memnunum ama klavyesinde bu günlerde bi sorun ortaya cıktı. CSGO oynarken Skor Tablosuna bakmak için tusa basılı tutarken Skor Tablosu geliyor ama gelip gidiyor seri bi şekilde. Bi yazı silerken cift cift siliyor. Her şeyde aynı bunun çözümü var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmak vardır ya bilmiyorsan yazıp ürünü niye kötülüyorsun? Herhangi bir kullanıcı aynı hataya düşse uzaklaştırma alır.

Everest kendine has kısayolları:

"1).FN+Q": Bu kombinasyon klavye hızını ayarlıyor. Evet klavyede 2 kademe hız ayarı yapılabiliyor 10 parmak kullanan ya da kodlama ile uğraşanlar bu tuş kombinasyonu ile hız için tercihte bulunabilir.
Ancak gel gelelim klavyede "Altgr"olmadıgından insanlar "@"işaretini yapabilmek için eli FN+Q kombinasyonunu gidiyor. Bu tuşta klavye hızı ayarı yaptıgı için farkında olmadan tuş hızını "yavaş"kademesine indiriyoruz ve bu da bazı oyunlarda( FPS türü) karakterin takıla takıla-dur kalk yaparak ilerlemesine sebep oluyor. Tekrar basarak hızlı konumuna gelebiliyor. İnternette bu konuda çok şikayet var ithalatçı Segment bu konuda video çekip YouTube koymuş, ancak yine de değinme gereği duydum.
2)."FN+W": Bu kombinasyon ise arkadaşlar klavyedeki A, S, W, D tuşları ile yön tuşları arasında yer değiştirme yapıyor. Sanırım bazı oyunların yön tuşları desteklemediği düşünülmüş ki bu şekilde çözüm üretilmiş, yine yanlışlıkla "FN+W"kombinasyonu yapanlar haliyle tuşları yer değiştiriyor klavye bozulduğunu düşünüp ya atıyor ya da iade ediyor. Bu konuda kabahat Everest'in. Ya bu kombinasyonu kullanmayacaksın farklı bir kombinasyon atayacaksın, veya kullanıcıya aktif edip etmeme seçeneği sunacaksın. Yine aynı tuşa basarak yöne tuşları ile değişim yapabiliyoruz.
3)."FB+REC"bu tuşa 10 saniye basılı tutarsanız klavyeye reset atar ilk günkü haline getirirsiniz. Tabi makroları vs sıfırlanır.
Tüm "Rampage"serileri için bu kombinasyonlar geçerlidir.

Klavye sorunuymuş :ROFL:

Alıntı olduğundan imla hataları olmuş olabilir. CTRL+Alt tuşu kombinasyonu "AltGr"işlevi görür
Fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmak vardır ya bilmiyorsan yazıp ürünü niye kötülüyorsun? Herhangi bir kullanıcı aynı hataya düşse uzaklaştırma alır.

Everest kendine has kısayolları:

"1).FN+Q": Bu kombinasyon klavye hızını ayarlıyor. Evet klavyede 2 kademe hız ayarı yapılabiliyor 10 parmak kullanan ya da kodlama ile uğraşanlar bu tuş kombinasyonu ile hız için tercihte bulunabilir.
Ancak gel gelelim klavyede "Altgr"olmadıgından insanlar "@"işaretini yapabilmek için eli FN+Q kombinasyonunu gidiyor. Bu tuşta klavye hızı ayarı yaptıgı için farkında olmadan tuş hızını "yavaş"kademesine indiriyoruz ve bu da bazı oyunlarda( FPS türü) karakterin takıla takıla-dur kalk yaparak ilerlemesine sebep oluyor. Tekrar basarak hızlı konumuna gelebiliyor. İnternette bu konuda çok şikayet var ithalatçı Segment bu konuda video çekip YouTube koymuş, ancak yine de değinme gereği duydum.
2)."FN+W": Bu kombinasyon ise arkadaşlar klavyedeki A, S, W, D tuşları ile yön tuşları arasında yer değiştirme yapıyor. Sanırım bazı oyunların yön tuşları desteklemediği düşünülmüş ki bu şekilde çözüm üretilmiş, yine yanlışlıkla "FN+W"kombinasyonu yapanlar haliyle tuşları yer değiştiriyor klavye bozulduğunu düşünüp ya atıyor ya da iade ediyor. Bu konuda kabahat Everest'in. Ya bu kombinasyonu kullanmayacaksın farklı bir kombinasyon atayacaksın, veya kullanıcıya aktif edip etmeme seçeneği sunacaksın. Yine aynı tuşa basarak yöne tuşları ile değişim yapabiliyoruz.
3)."FB+REC"bu tuşa 10 saniye basılı tutarsanız klavyeye reset atar ilk günkü haline getirirsiniz. Tabi makroları vs sıfırlanır.
Tüm "Rampage"serileri için bu kombinasyonlar geçerlidir.

Klavye sorunuymuş :ROFL:

Alıntı olduğundan imla hataları olmuş olabilir. CTRL+Alt tuşu kombinasyonu "AltGr"işlevi görür

Çözüm
Abi süper adamsın senin gibi zikir sahibi insanları görmek güzel :D Teşekkür ederim ben de "ilk haftadan bozuldu mu demiştim". İyi ki Google'da aratmışım ve senin gibi biri karşıma çıkmış. Teşekkürler koca yürekli adam. :D

@Hakan Buğra internete bir bakmanız durumunda bahsettikleriniz dışındaki binlerce sorunu göreceksiniz. Fikir kazanırsınız böylece.

Herkes her marka ile sorun yaşayabilir, doğaldır. Bu klavye setini hala sıkıntısız kullanıyorum.

Hocam çok teşekkür ediyorum sayenizde delirmekten kurtuldum :D

Oyun oynarken takılıp duruyor.
Buradaki yazıdan yola çıkarak Youtubede videosunu da buldum. @HAKAN BUĞRA arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorunu bende yaşadım, bozuldu sandığım klavyenin meğer hız ayarıymış. Ama gel gör ki yüzlerce lira verip kaç tane klavye denedim bunun üzerine.. Logitech, Bloody, Zalman.. Mekaniği, ışıklısı vs. Hiç birisi içime sinmedi. Al sat yaparak çok zarar ettim ama şuan elimde yine bu bozuldu sandığım klavye var. 2 yıldır kullanıyorum ve maşallah ufacık sorun yaşamadım. Gece gündüz kullandığım halde..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı