Çözüldü EVGA RTX 2060 82 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zedline

Centipat
Daha fazla  
Geçenlerde EVGA'nın RTX 2060'lı bir PC aldım. Oyunlarda yüzde 100 performansta 81-82 dereceleri görüyor. Normal mi yoksa ekran kartını servise göndermeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RTX 2060 ısınan bir GPU genel olarak. 82 derecede çalışması normal zaten yaz mevsimindeyiz o yüzden tolere edilebilir.
Undervolt yapabilirsiniz. Ben de yeni öğrenip uyguladım. Gerekli stabilite testlerini yaptım. Sonuç olarak Asus Dual Rtx 2060 Evo kartımda 76 dereceden 68-70 aralığına sıcaklık düşüşü sağladım. Fanları da manuel olarak biraz daha hızlı çalışmasını sağlayarak makul sıcaklıklar elde edilebilir. Özellikle sıcak yaz günleri için.

Geçenlerde EVGA'nın RTX 2060'lı bir PC aldım. Oyunlarda yüzde 100 performansta 81-82 dereceleri görüyor. Normal mi yoksa ekran kartını servise göndermeli miyim?

Vatandan mı aldın sistemi.

81-82 servislik bir sıcaklık değil bence. Başka bir sorunu yoksa.

Bende de aynı kart var EVGA 2060 sc NFS Heat de 86 derece.

AMD'de Current Temp Junction temp olarak ayrılıyor Nvidia'da var mı bu? İki farklı sıcaklık gösteriyor olması lazım doğru olanı Current Temp.

Bende de 2 fanli EVGA 3060 modeli var. Benimki de 80 dereceleri görüyor, RDR 2 Ultra ayarlarda. Biraz araştırdım yabancı forumlarda. Kartların fabrikasyon termal macunlarini yetersiz görüyor birçok kişi. Macun yenileyince sıcaklıkların düştüğünü söyleyen çok kişi var. Garanti olayından dolayı ben şu an macun yenilemesi yapmıyorum. Garantisi bitince ilk iş değiştireceğim.

Geri
Yukarı