EVGA RTX 3070 Ti FTW3 Ultra vs MSI RTX 3070 Ti Ventus 3X OC

Her ikisi de iyi ekran kartı, ama EVGA RTX 3070 Ti FTW3 soğutma konusunda çok iyi.

Düzeltme; MSI Ventus olduğunu gördüm. EVGA çok çok daha ağır basar.

Bikac yerde ventus ısınma sorunlu bı model diye yazılmış. Isı değerleri evga kartta daha stabil olur mu?
1000tl sizin için çok değilse değer. Garantisi, soğutması, görüntüsü, kalitesi için değer.
Karşılayabilirim sanırım hocam. Isı değerlerini merak etmiştim.
Her ikisi de iyi ekran kartı, ama EVGA RTX 3070 Ti FTW3 soğutma konusunda çok iyi.

Düzeltme; MSI Ventus olduğunu gördüm. EVGA çok çok daha ağır basar.
Ventus modellerin sorunu nedir hocam bilmediğimden soruyorum. Bikac yerde daha olumsuz eleştiri gördüm.

Mining için arkadaşıma Almanya üzerinden iki adet 3070 aldım. Birisi EVGA FTW 3070 ve diğeri de MSI 3070 Suprim X di. Suprim X trio'lar Ventus serisinden üst kısımlarda yer alır. Ona rağmen EVGA 6-7 derece daha soğuktu.

Ve evet, MSI Ventus serilerinde sıcaklık sorunu var. 3 Fanlı modellerinde dahi fanları yüksek değerlerde çalıştırmak gerekebiliyor. Bu durum can sıkıcı. En azından alınacaksa MSI Suprim X serisine bakılmalı.

Son düzenleme:
Evga kartı günlük olarak da kullandınız mı sizce kart performansı nasıldı?

Günlük kullanımda da gerçekten performanslı ve soğutma konusunda çok iyi. Şu zamana kadar 4 farklı ekran kartı markası kullandım. En iyisi EVGA idi. Sonrasında ise ASUS gelir. MSI benim için 3. Sırada ama nerdeyse ASUS'a yakın değerlerde o yüzden hakkını yiyemem.

Zirve bir ekran kartı alacağımızı düşünürsek arada küçük farklar olabilir. Sonuç itibarıyla ikisi de aynı FPS'yi verecektir. Ben MSI diyorum. İşimi göreceğime inanıyorum. Kötü bir ekran kartı modeli almıyoruz. Arada küçük farklı soğutma farkı olması normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı