Evga Supernova CPU güç bağlantısı nasıl yapılmalı?

witaminsiz

Decapat
Arkadaşlar Evga Supernova G3 750w PSU aldım. Anakartım Aorus master Z390. İşlemcim de i9 9900k. Benim sormak istediğim bu anakartta işlemci güç bağlantısı 8+8. Benim PSU'da da cpu1 ve cpu2 diye iki adet 8 pin güç çıkışı var. Bu anakartın işlemci güç girişlerini cpu1 ve cpu2'den alıp mı yapmam gerekiyor yoksa tek bir kabloyu 8+8 olacak şekilde çoklayıp sadece cpu1'den veya cpu2'den alıp mı 8+8 bağlamam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
evga ya mail attım da şöyle bi cevap verdiler.
"If your Motherboard have the 8+8, you will need, most likely, both CPU-cables from the CPU.
But if you look in the manual of the motherboard, there should be a description,
if just one or both cpu cables have to be connected, because on some boards, the second would just unlock the overclocking.
In case, you need more information about it, please contact Aorus for the support for your mainboard."
Özetle sizin dediğinizi söylüyor dayı fakat tam emin de olamayınca topu giga'ya atmış. Benim kafama takılan şu; mesela ekran kartı 8+4 pin olduğu zaman vga2 den bi kablo çekmiyoruz onun kablosu zaten çoklayıcılı. Anlatamadım ama siz biliyorsunuzdur zaten.:) İşlemci için bu yok acaba bunlar tek anakart üzerinde iki işlemci ile kullanım amacı ile mi yapılmış? Yoksa tek işlemci için de ikisi gerekiyorsa kullanılabilir mi? Kafam o yüzden karıştı biraz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı