Evrakta yazılana göre kişi tutuklandı mı?

gulsahmadan

Hectopat
Merhaba. Dün çocuğumun babası bu evrakı gördükten sonra adliyeye gitti sormak için. Hem itirazin kabulü hem 2 ay 7 gün ceza yazınca kafamız karıştı. O da öğrenmek için adliyeye gitti. Dün saat 2'de savcının odasına giriyorum telefonu da kapıyorum dedi. Bir daha da açmadı tutuklandı mı acaba? Çok merak ediyorum yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 20211005_153829.jpg
    20211005_153829.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 180
Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığı ceza 2 yıldan az olduğundan infazı erteleniyor. Ceza verilen süre boyunca suça karışmazsa da yatmıyor. Tutuklanmış olabilir ancak 1-2 gün olmadan serbest bırakırlar.

Tutuklanmış yüksek ihtimal.

Ama daha önce itiraz etmişti burada da itirazın kabulü yazıyor.
Tecilli kısmında hayır yazıyor. Bir erteleme olmamış cezada tutuklanma ihtimali bayağı yüksek görünüyor.

Ama daha önce itiraz etmişti burada da itirazın kabulu yazıyor.
Aldığı ceza 2 yıldan az olduğundan infazı erteleniyor. Ceza verilen süre boyunca suça karışmazsa da yatmıyor. Tutuklanmış olabilir ancak 1-2 gün olmadan serbest bırakırlar.
Tecili hayır yazıyor.

Hayır tutuklanmamış, sadece cezası kesinleşmiş. Kendisine tebliğ edildikten sonra 10 gün içerisinde ceza infaz kurumuna teslim olacak, oradan da covid iznine yollanacak. Yani ne tutuklanacak ne de cezasını ceza evinde infaz edecek.

Geri
Yukarı