Evrende gördüğümüz çoğu şey yok olmuş olabilir mi?

(Bildiğim kadarı ile) Bir şeyin ışığı bize geç gelir yani mesela bir mesafeye bağlı olarak bir galaksinin 1 milyar yıl önce ki halini görürüz. Yani yok olmuş olabilir.

Hocam koskoca evrende bence de yalnız olmamalıyız kesin diyemem ama olduklarına inanıyorum.

Ayrıca paralel evrenler teorisi de mantıklı geliyor ve eğer gerçekse bu sonsuz insan popilasyonu demek harika değil mi tabii kötü yanları da var kız haliniz görebilirsiniz ya da hiç olmadığınız bir evren ya da kötü yollara düştüğünz bir evren ya da en iyi ihtimalle Cumhurbaşkanı olduğunuz bir evren kulağa hoş geliyor değil mi

Paralel evrende olabilir fakat bana yok olmaları olasılığı çok daha mantıklı geliyor mesela bence 7-8 milyar ışık yılı ötesindeki çoğu galaksi belki de çoktan yok olmuştur.

Aman aman şu an ki halim gibi olmayım da ne olursam olayım razıyım.

Evrende dünya gibi başka bir yaşam gezegeni varsa mesela teknolojik olarak vs bizden çok ilerdelerse.

Belki de bizimle ayın seviyededirler, ama bizi hala mağara adamı olarak görüyorlardır.

Paralel evrende olabilir fakat bana yok olmaları olasılığı çok daha mantıklı geliyor mesela bence 7-8 milyar ışık yılı ötesindeki çoğu galaksi belki de çoktan yok olmuştur.

Olmuştur hocam dediğim gibi güneşimiz yok olsa bile 8 dk sonra fark ederiz.

Güneşten gelen ışık bile 8 dakika sürüyor. Şuan ışığını gördüğümüz çoğu yıldız veya gök cismi çoktan yok olmuş olabilir. Işığı hala bize ulaşamadığı için bilmiyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…