Evrende yalnız mıyız?

577915

Centipat
İnsanlığın en büyük meraklarından biri olan “Evrende yalnız mıyız?” sorusunu bir de buradan tartışalım. Peki sizce gerçekten de yalnız mıyız?

Ben inanıyorum arkadaş kim ne derse desin oralarda başka varlıklarda var.

Kesin bir cevap vermek yanlış olur, evren her saniye genişlemeye devam eden bir yapı, her saniye yüzlerce, belki de binlerce yeni gezegen oluşuyor, bir o kadar da gezegen yok oluyor ve bu belki de milyarlarca yıl devam edecek. Benim fikrim ise yalnız olmadığımız kanaatinde. Gelişmemiş canlılar olabilir, belki bizden daha gelişmiş canlılar da olabilir. Bunun cevabını bizim kuşağımız göremez.

İmkanı yok. Şuanda Dünya evrendeki boyutu bir kum tanesinin 1/100 bile değil. Ve bu kadar düşük boyuttaki gezegende 7.5 Milyar insan yaşıyor. Sizce bu koskoca evren sadece bizim için mi yapıldı? sorusuna ben hayır demek istiyorum.

Şu anki bilinen ile evet.
Belki orada bir yerde başka bitkiler, böcekler, tek hücreliler var ama medeniyet yok veya medeniyet var ama evrenin en gelişmiş medeniyeti biziz bunu bilmiyoruz.

Şu anki bilinen ile evet.
Belki orada bir yerde başka bitkiler, böcekler, tek hücreliler var ama medeniyet yok veya medeniyet var ama evrenin en gelişmiş medeniyeti biziz bunu bilmiyoruz.
En gelişmiş medeniyetin biz olduğunu nereden biliyoruz?

Sürekli genişleyen evrenin daha çok küçük bir kısmını keşfedebildik. Geri kalanında ne olduğu hakkında en ufak bir fikrimiz bile yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…