Excalibur G770 Düşük GPU kullanımı

yakupcglr

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, 3 gün önce indirdiğim bir dosyadan laptopuma virüs bulaştı. Avast ile sildim sonra içim rahat etmedi 3 günde geriye aldım sistemi silindiğini düşünüyorum fakat bu virüsten önce oyunlarda hiç düşük GPU kullanımı olmuyordu takılma olmuyordu artık takılmalar oluyor. GPU kullanımı %30'lara düşüyor bazen %5 falan oluyor oyun oynarken de normal değerler bu şekilde %99 FPS yazan kısım düşük yardımcı olursanız sevinirim.
Excalibur G770
RTX 3050 Ti
16 GB RAM
i5 11400H

1644075284252.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar, 3 gün önce indirdiğim bir dosyadan laptopuma virüs bulaştı. Avast ile sildim sonra içim rahat etmedi 3 günde geriye aldım sistemi silindiğini düşünüyorum fakat bu virüsten önce oyunlarda hiç düşük GPU kullanımı olmuyordu takılma olmuyordu artık takılmalar oluyor. GPU kullanımı %30'lara düşüyor bazen %5 falan oluyor oyun oynarken de normal değerler bu şekilde %99 FPS yazan kısım düşük yardımcı olursanız sevinirim.
Excalibur G770
RTX 3050 Ti
16 GB RAM
i5 11400H

Eki Görüntüle 1296394
Tarama yapın. Ayrıca iade edin laptopu.

Excalibur G770.
RTX 3050 Ti.
16 GB RAM.
i5 11400h.

Eki Görüntüle 1296394

Bilgisayarına genel bir güncelleme denetimi ya da onarım yapabilirsin ama format atarsan %100 çözülür ama temiz format atman gerekir.

Hocam avast yerine daha güvenilir bir program ile tarama yapmayı deneyin,sorun hala devam eder ise temiz bir kurulum yapmanız en sağlıklısı olacaktır.Şahsi tavsiyem excalibur kullanmış biri olarak iade etme şansınız varsa iade edin uzun ömürlü bir model değil

iade koşullarında kullanılmamış olması yazıyor sanırım öyle bir şansım yok fakat hiç bir sıkıntı yoktu uyguna aldım bide 14kya aldım 20kyı falan gecmiş 5 günde alalı 1 ay olmadı henüz sistemide virüsten önceki bir tarihe geri aldım gitmediyse formatlada gitmeme ihtimali var mi
CPU sıcaklığı ne durumda? Ayarları yükseltmeyi denermisiniz?
pubgdede böyleydi ayarları ultraya alıyorum 70 fps civarlarında geziyor sonra yine düşüyor gpu kullanımı

Öncelikle Format Atınca Geçeceğini Düşünüyorum Eğer Geçmesse Garanti Yap Bilgisayarım Eskisi Gibi Çalışmıyor dersin Bu Kadar
iade koşullarında kullanılmamış olması yazıyor sanırım öyle bir şansım yok fakat hiç bir sıkıntı yoktu uyguna aldım bide 14kya aldım 20kyı falan gecmiş 5 günde alalı 1 ay olmadı henüz sistemide virüsten önceki bir tarihe geri aldım gitmediyse formatlada gitmeme ihtimali var mi

pubgdede böyleydi ayarları ultraya alıyorum 70 fps civarlarında geziyor sonra yine düşüyor gpu kullanımı

iade etmem mümkün mü acaba pazartesi sorayım iş için kullanıcam diye laptop aldım müşterilerin evinde çizim falan yapıyorum ama masaüstü toplucam sanırım iade edersem

Yeni konular

Geri
Yukarı