Excalibur G770 için RAM önerisi

Bütçe
fiyat önemli değil

biberkan

Femtopat
Daha fazla  
Benim bilgisayar Excalibur G770 bende 16 GB'lık CL 21'lik bir tane RAM takılı. Bunun yerine bir tane 32 GB'lık cas Latency'si daha düşük bir RAM var mı? Varsa öneriniz hangisi?(DDR4)

Benim bilgisayar Excalibur G770 bende 16 GB'lık CL 21'lik bir tane RAM takılı. Bunun yerine bir tane 32 GB'lık cas Latency'si daha düşük bir RAM var mı? Varsa öneriniz hangisi?(DDR4)
Tek slot 16 yı çıkarıp 1 tane 32 mi takmam istiyorsun.

RAM'in MHz değerini söyler misin?

Tek slot 16'yı çıkarıp 1 tane 32 mi takmam istiyorsun.

RAM'in MHz değerini söyler misin?

Diğer slotada aynı RAM'dan takmakda mantıklı RAM'in MHz değeri 3200.
Diğer slotada aynı RAM'dan takmakda mantıklı RAM'in MHz değeri 3200

Yani benim bilgisayarın aynı RAM'inden diğer slotada taksam iyi olur ama aynısı bulamıyorum.

Diğer slotada aynı RAM'dan takmakda mantıklı RAM'in MHz değeri 3200.

Yani benim bilgisayarın aynı RAM'inden diğer slotada taksam iyi olur ama aynısı bulamıyorum.
Markasının aynı olmasına gerek yok mhz cl lerinin aynı olması yeter ben 2x8 kullanıyorum mesela çift kanal olması daha iyi
Cl 21 olduğuma emin misiniz 3200mhz olup 21 cl olan yok benimki de 3200mhz 22cl si var.

Markasının aynı olmasına gerek yok MHz CL'lerinin aynı olması yeter ben 2x8 kullanıyorum mesela çift kanal olması daha iyi

CL 21 olduğuma emin misiniz 3200MHz olup 21 CL olan yok benimki de 3200MHz 22CL'si
bir - Kopya.pngTıkla fotoğrafa 21 CL, ben yanlış yere bakmıyorsam.Birde şu var.iki - Kopya.png

Tek slotu 32 ye yükseltmektense 2x16 yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Aynı mhz değerinde takabilirsiniz. Kafanızda soru işareti varsa alacak olduğunuz ram ile elinizdeki ramin uyumlu çalışıp çalışmayacağını araştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı