Excalibur G770 laptopta GPU'nun termal macunu çok fazla

BlackKpoT

Hectopat
Merhaba,
Yaklaşık 1-1, 5 dene önce sıfır Casper Excalibur G770 aldım VR hiç temizletmedim. Şimdi kendim temizlemek ve termal macununu yenilemek için kasasını açtım ve CPU'daki termal macunun fabrika çıkışı olarak bu şekilde karta doğru taştığını gördüm. Herhangi bir sorun yaratır mı? Ne yapmam gerekiyor temizleyeyim mi?
(İlk defa bir laptop kasası açıyorum ve termal macun yenilemesi yapacağım.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı metal gibi şeylerin taşması sorun yaratırdı, lakin termal macunların taşması bir sorun yaratmaz. Yine de temizlemeniz iyi olacaktır ve temizlik için izopropil alkol kullanmanızı tavsiye ederim.

Çipi sabit tutarak bandı sökün. Kulak çubuğuna bir damla kolonya damlatıp iyice temizleyin kenarları da dahil. Sonra bir damla kadar termal macun koyun. Yaymanız gerekmez soğutucu blok ile otomatik yayılır. Temizlerken soğutucudaki kalıntıları da temizleyin. En son peçete ile kalıntıları alın. Termal macunu sürün ve aynı şekil geri kapatın. İşleminiz tamamdır.

Sıvı metal gibi şeylerin taşması sorun yaratırdı, lakin termal macunların taşması bir sorun yaratmaz. Yine de temizlemeniz iyi olacaktır ve temizlik için izopropil alkol kullanmanızı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim yardımınız için.
Çipi sabit tutarak bandı sökün. Kulak çubuğuna bir damla kolonya damlatıp iyice temizleyin kenarları da dahil. Sonra bir damla kadar termal macun koyun. Yaymanız gerekmez soğutucu blok ile otomatik yayılır. Temizlerken soğutucudaki kalıntıları da temizleyin. En son peçete ile kalıntıları alın. Termal macunu sürün ve aynı şekil geri kapatın. İşleminiz tamamdır.
Bandı söktükten sonra tekrar yapıştırmamı önerir misiniz? Elimde yapıştırıcı olarak japon yapıştırıcısı var ya da elektrik bandım var benim tekrardan elektrik bandını koyup termal macunu öyle sürmem sorun teşkil eder mi? Yardımjnız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı