Excalibur G770 Valorant CPU sıcaklıkları

jrcemforthree

Femtopat
Kendim de almayı düşündüğüm için Excalibur G770 kullanan arkadaşımdan oyun esnasında sıcaklık değerlerine bakabilir miyim diye rica ettim.
MSI’ın değerleri ölçen programını kurdum ve Valorant'a girdim FPS değerleri gayet yüksekti ancak CPU 5-6-7-8 sıcaklık değerleri on dakika içinde 90'ın üzerine çıkmaya başladı ve inmedi, daha sonra FPS'i 60A sabitledim ve bu değerler 75-85 arasında oynamaya başladı.

Denediğim bilgisayarla aynı modeli almayı düşünüyordum ancak değerler yüksek geldi gözüme. Sizce normal mi yoksa soğutma olarak tercih edilmeyecek bir model mi?

Laptopların 90 dereceyi geçmesi normal özelliklede h ibarelilerde. Onun dışında undervolt işlemiyle bu sıcaklık değerleri düşürülebilir.

Dell 7577 kullanıyorum fps sabitlemeden 90 derecenin altına hiç indiremedim üstüne işlemcimde undervolt bulunuyor. Size tavsiyem kesinlikle soğutmaya çok önem verin laptop alırken sonra benim gibi başınız ağrıyabilir.

Dell 7577 kullanıyorum fps sabitlemeden 90 derecenin altına hiç indiremedim üstüne işlemcimde undervolt bulunuyor. Size tavsiyem kesinlikle soğutmaya çok önem verin laptop alırken sonra benim gibi başınız ağrıyabilir.

Malum ekonomiden dolayı 7-8 bin lira civarı giriş seviyesi iyi soğutmalı bir oyun laptopu alınamıyor tavsiyenşz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı