Excalibur G770 vs Monster Abra A5 V16.6.5

yusuf.s

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iki bilgisayar arasında kaldım. Biri Excalibur G770,

Diğeri de Monster Abra.

Abra A5 V16.6.5 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

G770'te: i5 10300h 2.5GHz
16 GB RAM.
GTX1650 ekran kartı.
1TB HDD+120GB SSD.
15.6" 60Hz.

Abra'da: i5 10200h 2.4GHz
8 GB RAM.
GTX1650 Ti ekran kartı.
250GB SSD.
15.6" 120Hz.

Alacağım ilk bilgisayar olacak o yüzden danışmak istedim;
Öyle çok yüklenmeyeceğim. O yüzden bilgisayarın beni en az 4-5 yıl götürmesini istiyorum.
Hem ödev, hem oyun için alacağım ama daha çok oyun oynayacğaım.
CS. GO, Valorant gibi oyunları akıcı oynasam, Cyberpunk gibi yeni nesil oyunları da düşük ayarlarda oynayıp 30 FPS falan alsam yeterli benim için.

Sizce hangisini tercih etmeliyim?
120Hz ekran Abra için G770'ten vazgeçmek mantıklı olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Excalibur kendini yenilemiş gibi duruyo, bütün ürünlerinin yorumlarına baktım herkes memnundu

Tavsiyeniz için çok saolun, attığınız üründe karar kaldım ve birkaç sorum olacak;
-Lenovoda da ücretsiz ömür boyu bakım var mıdır?
-Bi sorun olursa teknik servisleri nasıldır? İlgililer mi?
-en önemlisi de arttırılabilir azami bellek miktarı kaçtır?
(lenovo, hp, asus, vb. Pahalı diye uzak durmuştum. Artık direk bu ürünü alıcam)
Hocam istediği kadar yenilesin kalitesiz bir marka. Alanların çoğu konu açıyor ısınıyor, sorunlu diye. Asla tercih edilmemeli.

Hz çok önemli değilse G770 öneririm çünkü Abra serisinde depolama alanı çok düşük ek olarak bir depolama alanı almanız gerekebilir.

Kafamız güzel ama gerçekten güzel. Kardeşim Excalibur'un bütün modellerinin kasa akışı çok kötü ayrıca malzeme kaliteside çok kötü Monster bunu Abra A7 ve kısmen A5 lerdede çözmüş. En azından kısmen. Sen sadece donanıma bakıyorsun bir bakmışsın ekran kartı 90 işlemci 100 derece pp yüzden bilmediğin konulara yorum yapma.

Excalibur kendini yenilemiş gibi duruyor, bütün ürünlerinin yorumlarına baktım herkes memnundu.

Tavsiyeniz için çok sağ olun, attığınız üründe karar kaldım ve birkaç sorum olacak;
-Lenovo'da da ücretsiz ömür boyu bakım var mıdır?
-Bir sorun olursa teknik servisleri nasıldır? İlgililer mi?
-En önemlisi de arttırılabilir azami bellek miktarı kaçtır?
(Lenovo, HP, ASUS, vb. pahalı diye uzak durmuştum. Artık direk bu ürünü alacağım)

-Yoktur.
-İlgililer diye biliyorum.
-32

Arkadaşlar iki bilgisayar arasında kaldım. Biri Excalibur G770,

Diğeri de Monster Abra.

Abra A5 V16.6.5 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

G770'te: i5 10300h 2.5GHz
16 GB RAM.
GTX1650 ekran kartı.
1TB HDD+120GB SSD.
15.6" 60Hz.

Abra'da: i5 10200h 2.4GHz
8 GB RAM.
GTX1650 Ti ekran kartı.
250GB SSD.
15.6" 120Hz.

Alacağım ilk bilgisayar olacak o yüzden danışmak istedim;
Öyle çok yüklenmeyeceğim. O yüzden bilgisayarın beni en az 4-5 yıl götürmesini istiyorum.
Hem ödev, hem oyun için alacağım ama daha çok oyun oynayacğaım.
CS. GO, Valorant gibi oyunları akıcı oynasam, Cyberpunk gibi yeni nesil oyunları da düşük ayarlarda oynayıp 30 FPS falan alsam yeterli benim için.

Sizce hangisini tercih etmeliyim?
120Hz ekran Abra için G770'ten vazgeçmek mantıklı olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Yeniledi diyor ama düzgün yenileseydi bu kadar fazla ısınmazdı Abra artık fazla ısınmıyor şu an Abra kullanıyorum.

Kafamız güzel ama gerçekten güzel. Kardeşim Excalibur'un bütün modellerinin kasa akışı çok kötü ayrıca malzeme kaliteside çok kötü Monster bunu Abra A7 ve kısmen A5 lerdede çözmüş. En azından kısmen. Sen sadece donanıma bakıyorsun bir bakmışsın ekran kartı 90 işlemci 100 derece pp yüzden bilmediğin konulara yorum yapma.

Vay be bilgim olmadığı için kafam güzel oluyormuş. :D geri zekalılıkta üzerinize yok.

Eyvallah reis, sağ ol

Açıklarsanız G770 alacak birine faydası olabilir

Öncelikle klavyesinin ışıklandırması kötü, hem aydınlıkta belli olmuyor hem de ışık sızdırıyor. USB Port sayısı çok az. Pildeki performansı rezalet. Biraz fazla ısınıyor ama ThrottleStop gibi programlarla düşürülebiliyor diye biliyorum. GTX 1650 artık yavaş yavaş ben emekli olmak istiyorum diyor, yazılımı güç tasarrufuna geçmek ve klavye ışıklarını ayarlamak dışında işe yaramıyor. Makine aslında iş görüyor. Alabiliyorsanız daha iyi cihazlara yönelebilirsiniz. Ben aciliyetten dolayı almıştım ama dediğim gibi daha iyi cihazlara yönelebilirsiniz.

Geri
Yukarı