Excalibur G900 undervolt nasıl yapılır?

LinusTechTips

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisi
RAM
64GB Samsung DDR4 Laptop (32X2)
Ekran kartı
nVidia GeForce RTX 2060
Anakart
G900 NLCB 001 (Comet Lake - HM470)
İşlemci
I7 10750H
Merhaba,
Bilgisayarımın çok ısınmasından dolayı UV denemek istiyorum. Ancak 10750H işlemciye UV yapmak için birkaç şey daha yapmak gerekiyor diye okumuştum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, iyi sosyaller. Ayırca cihaz ETS2 gibi oyunlarda 30W'ı geçmiyor.
Sistem;
Excalibur G900.
-i7 10750H (TS Bench'te 72W gördü.)
-64 GB (2x32) (Samsung DDR4 laptop)
-RTX 2060.
-Chicony 180W adaptor.
-240Hz 15.6 ekran.
-1TB M.2 SSD, 1TB SATA SSD.
-Stok macun (yeni sistem toplarken nth2 veya MX6 ile değiştireceğim. Macun öneriniz varsa yazabilirsiniz.)

@Xevanior, @LittleWarlocc, @ZCPS21 (bu konularda bilgili olduğunuzu hatırlıyorum, @bilmemem

1702810169073.png

1702810199490.png

1702810226908.png

1702810260373.png

1702810275132.png

Laptop soğutucu, 7200RPM fan (maksimum fan hızı), yüksek performans modunda test edildi.

uppp.

Son düzenleme:
Öncelikle bu konu yardımıyla işlemcinizin UV kilidini açmanız gerekiyor.
Daha sonrasında bu rehber yardımıyla UV yapın.
İşlemleri tamamladıktan sonra bilgi verirsiniz buradan, takıldığınız bir yer olursa sorarsınız.

İşlemleri tamamladıktan sonra bilgi verirsiniz buradan, takıldığınız bir yer olursa sorarsınız.
Tamamdır deneyecegim.

insyde-tool.zip bu link kırık. Buldum yeni linki sıkıntı yok :)

Son düzenleme:
İleriki sayfalarda yeni link vardı diye biliyorum, kontrol edin isterseniz.
Buldum sıkıntı yok :)

Kiliti kaldırdım. Devam ediyorum :)

@Xevanior
Şuan sistem sapıttı. PROCHOT'u denemek amacıyla -10 yapınca olanlar oldu. TS donmaya başladı ve şuan girdiğimde donuyor. Bende mecbur olarak sistemi kapatıyorum. Ne yapmam gerek ?

Tamam düzeldi şimdi. Zor bela girip PROCHOT değerini 4'e geri aldım. 63'e atmış 😆

Son düzenleme:
Buldum sıkıntı yok :)

Kiliti kaldırdım. Devam ediyorum :)

@Xevanior
Şu an sistem sapıttı. PROCHOT'u denemek amacıyla -10 yapınca olanlar oldu. TS donmaya başladı ve şu an girdiğimde donuyor. Bende mecbur olarak sistemi kapatıyorum. Ne yapmam gerek?

Tamam düzeldi şimdi. Zor bela girip PROCHOT değerini 4'e geri aldım. 63'e atmış 😆

Onu ellemenizi tavsiye etmem hocam. 2 ve 5 arasında bir değer girmeniz yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı