Excalibur neden alınmaz?

MarkV

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Bu marka neden alınmaz öneren neredeyse hiç kimseyi görmedim, deneyimi olan kişiler net konuşursa daha faydalı olur onun dışında benim gibi duyup alınmaz gibi net konuşmak doğru değil bence.

Fiyatı muadillerinden 3 bazen 4bin TL daha uygun kasası metal testlerde aşırı ısındığınıda görmedim ve MediaMarkt'daki yetkili Payback olduğundan bahsetti (elindeki ürünü piyasa değerinde sayıp üst model Excalibur ile aradaki farkı ödeyerek takas yapmak) bu konuda bilgi bulamadım belki doğru değildir veya geçmiş bir kampanyadır. Siz neler düşünüyorsunuz?

Alınmaz değil ama fiyata göre karar vermek gerekir. Ben aynı özelliklere 3.000 tl daha fazla verip Lenovo alabiliyorsam gider onu alırım.

(Elindeki ürünü piyasa değerinde sayıp üst model Excalibur ile aradaki farkı ödeyerek takas yapmak) bunu tam anladığıma emin değilim. 5 yıl önce evkurdan Excalibur G850 modelinde laptop aldım, bu yine geçerli olur mu?

Clevo üretimi DANDİK laptop. Isınma problemi, kasa kalitesinde absürt seviye kalitesizlik vs. vs.
Kasanın kalitesizliği evet Nitro ile arasında fark var ama o kadarda kötü değil aslında. İdeapad ile aynı geldi bana.

(Elindeki ürünü piyasa değerinde sayıp üst model Excalibur ile aradaki farkı ödeyerek takas yapmak) bunu tam anladığıma emin değilim. 5 yıl önce evkurdan Excalibur G850 modelinde laptop aldım, bu yine geçerli olur mu?
Dediğim gibi mağazada ki yetkili söyledi araştırdım ama herhangi bi bilgi yok.

Hocam Excalibur değil ama 2 masaüstü 1 laptop olmak üzere 3 farklı Casper bilgisayar kullandım, her birinde aldığımın ilk aylarında ayrı ayrı problemler çıktıydı, teknik servise verdiğimde ise 1 aya yakın süre geri gelmediği olmuştu. Normalde olması gerekenden kötü ekranlı laptop gönderdikleri olmuştu. Tabii bunlar yıllar önce olan işler ama gene de güvenemiyor insan.

Bahsedildiği gibi malzeme kalitesi anlamında düşükler, Monster'in Clevo kasalarında yaşanan sorunların yaşanması olası, daha koyduklari adaptör yetersiz gelip performans düşmesine sebep olan bence bütçe varken alınması gram mantıklı olmayan bir seri. Gidip metal kasali bir modelini inceledim gene de fikrim değişmedi, giriş segmentte 3050/ti modellerinde dediğim adaptör yetersizliğinden dolayi doğru düzgün performans alamiyorsunuz, yaninda ki kalitesiz kasa cabası üst segmente doğru gittiğinizde kasa hakkında daha doğru düzgün bilgi olmayan modellerle karşılaşıyorsunuz, üst modellerde kullandığı kasa doğru düzgün belli değil TDP değerleri düşük MUX yok vs. Bir de soğutması da kötü tabii bunun yazılımsal anlamda bir zayıflığında var. Yani o kadar para veriyorsun, azıcık kisayim diye ugrastiracak bir model alma.

Yeni konular

Geri
Yukarı