Excalibur RTX 3050 laptop GTA 5'te 10 FPS alıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Yerleşik ekran kartını kullanıyordur laptop. NVIDIA Control Panel'i aç, 3D ayarlarının yönetilmesine tıkla. Program ayarları sekmesine gir ve Ekle butonuna tıkla. Açılan pencereden gözat butonuna tıkla. Oyunun konumunu bul. Steam oyunları, "C:\Program Files(x86)\Steam\steamapps\common\" içerisindedir. Buradan gta 5in .exe dosyasını bul, bir kere tıkla ve Aç tuşuna tıkla. Aşağıdan Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisine tıkla ve Control Panel'i kapat. Çıkan pencerede evete tıkla. Oyun oynarken şarja bağlamayı unutma.

Dosya Ekleri

• Ayarlar 17.12.2023 17_38_57.png
    Ayarlar 17.12.2023 17_38_57.png
    230,4 KB · Görüntüleme: 9
Şarj cihazı bağlıyken mi oynuyorsunuz?
Ayrıca şarj aletimde bir sorun var, bazı oyunlara girince şarj olmayı kesyor fakat şarj aletimi en kısa sürede değiştireceğim. Bir de şarj kesiyor demiştim, onun neden öyle olduğunu da biliyorsanız açıklar mısınız?

Ayrıca şarj aletimde bir sorun var, bazı oyunlara girince şarj olmayı kesyor fakat şarj aletimi en kısa sürede değiştireceğim. Bir de şarj kesiyor demiştim, onun neden öyle olduğunu da biliyorsanız açıklar mısınız?
Geç cevap verdiğim için üzgünüm, maalesef ban yedim kuralları tam bilmediğim için.

Yerleşik ekran kartını kullanıyordur laptop. NVIDIA Control Panel'i aç, 3D ayarlarının yönetilmesine tıkla. Program ayarları sekmesine gir ve Ekle butonuna tıkla. Açılan pencereden gözat butonuna tıkla. Oyunun konumunu bul. Steam oyunları, "C:\Program Files(x86)\Steam\steamapps\common\" içerisindedir. Buradan gta 5in .exe dosyasını bul, bir kere tıkla ve Aç tuşuna tıkla. Aşağıdan Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisine tıkla ve Control Panel'i kapat. Çıkan pencerede evete tıkla. Oyun oynarken şarja bağlamayı unutma.
Deneyeceğim.

Neden olduğunu bilmiyorum. Servise götürebilirsiniz. Veya uzaktan Casper destek hizmetini arayıp yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Neden olduğunu bilmiyorum. Servise götürebilirsiniz. Veya uzaktan Casper destek hizmetini arayıp yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Servise götürdüm, BIOS ayarlarından bir şeyler yapmışlar; Enabled'i Disabled'e falan değiştirmişler falan ancak gelince sorunun aynısının tekrar yaşandığını gördüm. Babamın iş yerinde aynı cihazdan olduğu için onun şarj cihazını da getirip bir de onunla denemeye karar verdikten sonra bu sefer oldu. Demek ki sırun şarj cihazındaymış. En yakın zamanda şarj cihazımı değiştireceğim. Ayraten sorunsuz şarj aleti ile oynadığımda (şarj ederken) fazla bir fan sesi gelmekte. Ayrıca bilgisayarımı daha 4 asy önce aldım. Herhangi bir zarar vermedim, 150 GB'den fazla boyutlu herhangi bir oyun yüklemedim, oluru nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı