Çözüldü Excel iki tablo arasında ilişki oluşturmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Excel'de iki tablo arasında ilişki oluşturup bir tablodaki ürünlerin kodu ve tarihi (iki ayrı sütun) kullanarak diğer tabloda denk gelen ürünü renklendirip istenilen metini de yazmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ya da öneriniz nedir ? Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Doğru mu anladım emin değilim ancak bildiğim bir şey var.
=ARALIKBİRLEŞTİR yazın o yukarıdaki satıra. Birleştirmek istediğiniz ilk kısmı seçin veya sütun ve satır ismini de yazarak yapabilirsiniz. Birleştirdiğiniz kısmı ayırmak için virgül ve boşluk, virgül veya diğer kısımları eklemek için tırnak işareti kullanın. Formülü parantezle kapatın ve Enter tuşuna basın. Sorununuz hallolur diye umuyorum.
Doğru mu anladım emin değilim ancak bildiğim bir şey var.
=ARALIKBİRLEŞTİR yazın o yukarıdaki satıra. Birleştirmek istediğiniz ilk kısmı seçin veya sütun ve satır ismini de yazarak yapabilirsiniz. Birleştirdiğiniz kısmı ayırmak için virgül ve boşluk, virgül veya diğer kısımları eklemek için tırnak işareti kullanın. Formülü parantezle kapatın ve Enter tuşuna basın. Sorununuz hallolur diye umuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı