Çözüldü Excel koşullu biçimlendirme yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

508516

Centipat
Arkadaşlar, yarın bu Excel formüllerinden bir bilişim sınavı olacağız. Amacım sınavı çözdürmek değil sadece bir yeri anlayamadım.
Aşağıda yazdığı gibi (ortalama kısmını F2: F10) 75 üzeri not olanları mavi metin olarak yazdırmak istiyorum.
Ama koşullu biçimlendirme> hücre kurallarını vurgula> büyüktür...'e basıp 75 yazıyorum orada belli kalıplar var onlardan seçtiğimde oluyor.
Ama soru bizden mavi metin yapmamızı istemiş. Çok basit bir hata belki ama gün boyu düşündüm yapamadım. Yapmam gereken ekstra bir şey varsa yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• excel.PNG
    excel.PNG
    141,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni kural ekleyip alttaki seçeneklerden devam edince metin rengini ayarlayabilirsiniz.
excel.PNG

excel2.PNG
Drive'a yükleyip atabilirsiniz. Mavi dolgu oluyor ama mavi yazı rengi olmuyor mu?
evet dolgu renginde sıkıntı yok mavi metin rengi yapmaya çalışıyorum. Kırmızı metin rengi stok olarak biçimlerde çıkıyor. Özel biçim dediğimde metin rengi seçemiyorum sadece dolgu rengi ve arkaplan rengi oluyor.

Geri
Yukarı