Çözüldü Excel'de belirli bir hücredeki değere göre filtreleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

James Gosling

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhabalar, Excel'de basit bir filtreleme işinin içinden çıkamadık. A2 Hücresinde bir sayı değerim var ve bu değer hep değişebiliyor. D3 Hücresinde ise filtrem başlıyor. Bu filtrenin içindeki elemanları öyle bir filtrelemem gerekiyor ki A2 Hücresinden küçük veya eşit olan değerler gözüksün sadece. Bunu nasıl yapabilirim? Örnek için ekran görüntüleri ekledim.

1.png

2.png

Çözüm
Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.
Sorunu şu şekilde çözdüm:
1-) Makro kaydet diyip yeni bir makro oluşturuyoruz.
2-) Kayıt sırasında uygulayacağımız filtreyi rastgele bir tam sayı değeri için uyguluyoruz.
3-) Makro kaydını durduruyoruz.
4-) Makroları görüntüle dedikten sonra son kaydettiğimiz makroyu düzenliyoruz.
5-)
ActiveSheet.Range("$D$3:$D$16").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="<=9", _ Operator:=xlOr
Olan kısmı,
ActiveSheet.Range("$D$3:$D$16").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="<=" & ActiveSheet.Range("A2").Value, _ Operator:=xlOr
Olarak düzenliyoruz. Dilerseniz burada farklı bir excel sayfasından da hücre verisi alabilirsiniz. Bu örnek küçük eşittir örneği için ve D3 : D16 aralığındaki değerlerin A2 hücresine göre olan filtrelenmesini kapsıyor.
6-) Artık her makroyu çalıştırdığınızda A2 hücresindeki değerden küçük veya eşit olan değerler sütunumuzda filtrelenmiş olacak.

Umarım buraya bakan başka birinin işini görür.
E

Merhabalar, Excel'de basit bir filtreleme işinin içinden çıkamadık. A2 hücresinde bir sayı değerim var ve bu değer hep değişebiliyor. D3 hücresinde ise filtrem başlıyor. Bu filtrenin içindeki elemanları öyle bir filtrelemem gerekiyor ki A2 hücresinden küçük veya eşit olan değerler gözüksün sadece. Bunu nasıl yapabilirim? Örnek için ekran görüntüleri ekledim.

Eki Görüntüle 1067130

Eki Görüntüle 1067131

Eğersay ile yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artı -1 Eksi
Eğersay ile yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
O kaç tane olduğunu gösteriyor. Ben direkt hücrelerin görünürlülüğüne etki edecek bir filtre istiyorum.

O kaç tane olduğunu gösteriyor. Ben direkt hücrelerin görünürlülüğüne etki edecek bir filtre istiyorum.

Bu formül yeni gelmiş ama videoda bahsettiği kadarıyla tam sizlik ben hiç kullanmadım.
Sizin Excel güncel ise bir bakın derim.

Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.
Sorunu şu şekilde çözdüm:
1-) Makro kaydet diyip yeni bir makro oluşturuyoruz.
2-) Kayıt sırasında uygulayacağımız filtreyi rastgele bir tam sayı değeri için uyguluyoruz.
3-) Makro kaydını durduruyoruz.
4-) Makroları görüntüle dedikten sonra son kaydettiğimiz makroyu düzenliyoruz.
5-)
ActiveSheet.Range("$D$3:$D$16").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="<=9", _ Operator:=xlOr
Olan kısmı,
ActiveSheet.Range("$D$3:$D$16").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="<=" & ActiveSheet.Range("A2").Value, _ Operator:=xlOr
Olarak düzenliyoruz. Dilerseniz burada farklı bir excel sayfasından da hücre verisi alabilirsiniz. Bu örnek küçük eşittir örneği için ve D3 : D16 aralığındaki değerlerin A2 hücresine göre olan filtrelenmesini kapsıyor.
6-) Artık her makroyu çalıştırdığınızda A2 hücresindeki değerden küçük veya eşit olan değerler sütunumuzda filtrelenmiş olacak.

Umarım buraya bakan başka birinin işini görür.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı