Excel'de farklı sütunlardaki aynı verileri tek satırda hizaya getirme

lProfessoRl

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Excel'de diyelim X kadar sütun ve y kadar satır olsun. Her sütunda (kendi sütunu içerisinde) örneğin "ekmek" kelimesi olsun fakat; a sütununda "ekmek" 5. satırda, b sütununda 7, C sütununda ise 2 gibi. Bunları 1. satırda sadece "ekmek" yazan sütunlardaki verileri hizaya getirmesini istiyorum. (mesele yinelenen değerleri bulmak değil) filtreyi de denedim fakat bazı sütunlarda veriler fazla. Yani a-Z sıralaması yaptığında evet harf olarak sıraya sokuyor fakat "ekmek" verisi a sütununda 2. sıraya yerleşirken b sütununda 4'e yerleşiyor. Çünkü her sütundaki satır sayısı eşit değil. Ben istiyorum ki 3. satırda sadece "ekmek" verisini göreyim. Misal "ekmek" olmayan F sütunundaki 3. satıra denk gelen hücreyi "ekmek" olmadığı için boş bıraksın. Fakat Excel o sütunda "ekmek" yok diye a-Z sıralaması yaptığım için bir altındaki hücreyi yukarı kaydırıyor. Dolayısıyla tek satırda sadece aynı verileri göremiyorum. Nasıl yapabilirim?

Tabloyu ve düşündüğünüz şeyi SS ile belirtirseniz belki yardımcı olabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…