Excel'de verileri kopyala/yapıştır yapınca bozuluyor

ManOfToronto

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Excel'de iddia tablosu olusturmaya çalışıyorum, kendimce arşiv yapacağım. Sorun şu ki, verileri kopyala yapıştır yapınca Excel cozutuyor yani mesela normal metin şeklinde değil de sanki link gibi falan oluşturuyor kopyaladığım veriyi. Hatta maç sonucu 1-2 falan diye aldığım veriyi, Excel ocak şubat diye yazıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Exel 1-2'yi tarin Şubat olarak çeviriyor. Otomatik çevrilmesini istemediğiniz hücreleri seçip giriş sekmesinden sayı biçimini metin olarak seçiniz. 1665401962983.png

Değişiklik yapacağın sayıyı seçtikten sonra yukarıda sayı bölümünde genel yazar. O bölümden değiştirebilirsin.

Exel 1-2'yi tarin Şubat olarak çeviriyor. Otomatik çevrilmesini istemediğiniz hücreleri seçip giriş sekmesinden sayı biçimini metin olarak seçiniz.Eki Görüntüle 1540442
Bunu yaptıktan sonra daha farkli oluyor 0.64747373 falan filan yazılıyor.

Değişiklik yapacağın sayıyı seçtikten sonra yukarıda sayı bölümünde genel yazar. O bölümden değiştirebilirsin.
Yaptığımda daha farklı oluyor yine rakamlar geliyor ama daha farkli.

Hücre biçimini değiştirmeniz lazım. Excel kaç kullanıyorsunuz?
Telefondan indirmiştim son sürüm.

Boş bir hücrede alttaki kısımda sayı biçimi yazan yere tıklayıp biraz aşağıdan "Metin" seçeneğini seçin. Ardından kopyaladığınız şeyi yapıştırın.

Screenshot_20221010-153732_Excel.jpg

Boş bir hücrede alttaki kısımda sayı biçimi yazan yere tıklayıp biraz aşağıdan "Metin" seçeneğini seçin. Ardından kopyaladığınız şeyi yapıştırın.

Eki Görüntüle 1540476
Onu yapıyordum zaten fakat yine kopyaladığım veriyi yapistirdigimda değişiyor..

Başına tırnak işareti koy enter yap. Örnek '2-2 daha sonra tırnak kaybolur.
Veya boş hücreyi seçip sayı bölümünde tüm sayı biçimlerine geldiğin zaman metini seçersen sorun çözülür.
Kopyala yapistir yaptigimdan cok uzun ceker hepsine tırnak eklemek be reyis

Özel yapıştır seçeneğini göremedim telefonda. Bilgisayarda yaparken özel yapıştırma seçeneği ile değerleri yapıştırınca hücre biçimini değiştirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı