Excel'den HTML sayfaya veri aktarma

ISectumSempraI

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 3 2200G
XFX Amd Radeon 6500XT
16GB 3200Mhz Ram
Gigabyte B450m S2H Anakart
240Gb SSD
500GB HD
Zalman kasa ve 500W PSU
Meslek
Yazılımcı
HTML bir sayfam var Excel verilerini tabloya aktarmak istiyorum. Nasıl hızlı yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun gibi siteler kullanabilirsiniz. Excel dosyanızı sürükle bırak yaparak yükleyin.

Kxaan'ın cevabına ek olarak;
Eğer excel dosyanız sürekli güncelenen bir alan ise, xlsx javascript paketini kullanarak excel to json yapabilirsiniz. Biz bu paketi çağrı merkezi işlemlerinde hızlı çözüm için tercih edebiliyoruz. Çünkü excel bilmeyen yok neredeyse. Kim uğraşır form arayüzü tasarlamakla. Girsinler excel dosyasına.

Kxaan'ın cevabına ek olarak;
Eğer excel dosyanız sürekli güncelenen bir alan ise, xlsx javascript paketini kullanarak excel to json yapabilirsiniz. Biz bu paketi çağrı merkezi işlemlerinde hızlı çözüm için tercih edebiliyoruz. Çünkü excel bilmeyen yok neredeyse. Kim uğraşır form arayüzü tasarlamakla. Girsinler excel dosyasına.
Elimde çok fazla excel tablosu veri var. Bunları toplu bir şekilde siteye yüklemem ve gerektiğinde üzerinde oynamam gerek. Backend bilgim yok şuan için HTML, CSS, Bootsrap biliyorum ve bunları kullanarak yapmaya çalışıyorum. Bu yüzden excel dosyalarını internette hazır HTML tablo kodlarına çevirip yazıyorum ama baya amelelik oluyor işin aslı.

Elimde çok fazla excel tablosu veri var. Bunları toplu bir şekilde siteye yüklemem ve gerektiğinde üzerinde oynamam gerek. Backend bilgim yok şuan için HTML, CSS, Bootsrap biliyorum ve bunları kullanarak yapmaya çalışıyorum. Bu yüzden excel dosyalarını internette hazır HTML tablo kodlarına çevirip yazıyorum ama baya amelelik oluyor işin aslı.
Kendiniz yazacaksanız javascript kullanarak yapabilirsiniz. Yapamam diyorsanız @Kxaan hocamın önerdiği site işinizi görür.

JavaScript kullanarak yapman gerekiyor. Veriler excelden alıp tabloya aktarman lazım. Bunun için alttaki verdiğim linki kullanabilirsin.

Geri
Yukarı