.exe uzantılı dosyalara bulaşan Virüs

mexas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben tam olarak neden olduğunu bilmiyorum ancak bilgisayarımda tüm .exe dosyalarını açarken bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz diye uyarıyor beni. Dosyaya ters tıklayıp aç dediğimde herhangi bir problem yok ve ayrıca dikattimi çeken başka bir olay daha alttan ters tıklayıp görev yöneticisini açarken C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe uygulama bulunamadı diyor. Fakat ctrl+alt+delete kombinasyonu ile açtığımda herhangi bir problem olmuyor.

Ayrıca çalıştıra regedit yazıp ok dediğimde açılmıyor. Ama Windows arama yerinden aratıp yönetici olarak açınca bir problem olmuyor. Benim ne yapmam gerekir ? Şu an zaten bir Antivirüs programı ile taratıyorum bilgisayarımı ancak düzeleceğini pek sanmıyorum. Bu hatalardan kurtulmak için ne yapmalıyım ? Başlangıç onarmasını denedim, işe yaramadı.

Not: Hatayı çözmeye çalışırken dahada batırdım şuan hiçbir exe dosyasını hiçbir suretle açamıyorum. Ters tıklayıp aç diyerek bile şansa tarayıcım hala açık ama kapatırsam birdaha açamayacağım gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

https://mega.co.nz/#!GlBFgDTD!ZxKj4O8pXm4rvd7ue8HhBePJHinC37z6hdneqil_MOI Verdiğim bat dosyasını tıklayıp çalıştırın. Soru sorarsa evet deyin.

Ardından www.malwarebytes.org dan AntiMalware yazılımını indirip, dikkatli bir şekilde kuralım kurulum sonuna doğru deneme sürümünü aktif et seçeneğinde tik işareti bulunur. O tiki kaldırın , deneme sürümü aktif olmasın. Yazılımı güncelleyin. Derin Tarama yapın C: D: ne varsa seçin. Tarama sonrasında bulunan zararlıları seçimi kaldırını seçerek silin. Tarama sonrası oluşan logu buraya ekleyin.

Cevabınız için teşekürler, dediğiniz dosyayı indirdim, açtım ve gelen dosyaya evet dedim. Yalnız dediniz programı indirmeme rağmen exe uzantılı olduğu için açamıyorum programı. Açamadığım için de kurmam mümkün değil.

Teşekürler. Programı indirdim, hala taratıyor. Baya uzun sürüyor ama sorunu başka bir programla (CCleaner ile) çözdüm.

Önemli olan zararlıların silinmesi. Silindikten sonra gerisi basit :) Tarama sonrası oluşan raporu buraya eklersen iyi olur. Ona göre yönlendirme yaparız.
C diskimi tamamen taradı. D baya uzun sürecek gibiydi. Ondan yarıda bıraktım.
Ama rapor aldım. Yinede bu dosyalar eylemde bulunmadı yazıyor. Ama daha sonradan temizledim onları:
Malwarebytes Anti-Malware (Deneme) 1.75.0.1300
Malwarebytes : Free Anti-Malware

Kod:
Veritabanı sürümü: v2014.01.24.06

Windows 8 x64 NTFS
Internet Explorer 11.0.9600.16476
Nurkay :: NURKAY-EXPER [yönetici]

Koruma: Devrede

24.1.2014 21:10:16
MBAM-log-2014-01-24 (23-32-50).txt

Tarama kipi: Derin tarama (C:\|D:\|)
Devrede olan tarama ayarları: Hafıza | Başlangıç | Kayıt defteri | Dosya Sistemi | Sezgisel/Ek | Sezgisel/Shuriken | PUP | PUM
Devre dışı olan tarama ayarları: P2P
Taranmış öğeler: 320572
Geçen süre: 2 saat, 18 dakika, 9 saniye [iptal]

Bulunan Hafıza İşlemleri: 0
(Zararlı öğe tespit edilmedi)

Bulunan Hafıza Modülleri: 0

Bulunan Kayıt Anahtarları: 4
HKCR\CLSID\{34A0D84B-CDDC-4EC4-AFDD-4F1DDE1D14E5} (PUP.Optional.Spigot) -> Eylemde bulunulmadı.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{34A0D84B-CDDC-4EC4-AFDD-4F1DDE1D14E5} (PUP.Optional.Spigot) -> Eylemde bulunulmadı.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Settings\{34A0D84B-CDDC-4EC4-AFDD-4F1DDE1D14E5} (PUP.Optional.Spigot) -> Eylemde bulunulmadı.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{34A0D84B-CDDC-4EC4-AFDD-4F1DDE1D14E5} (PUP.Optional.Spigot) -> Eylemde bulunulmadı.

Bulunan Kayıt Değerleri: 0

Bulunan Veri Öğeleri: 0

Bulunan Klasörler: 0

Bulunan Dosyalar: 19
C:\Users\Nurkay\AppData\Roaming\SLICK SAVINGS\Coupons.dll (PUP.Optional.Spigot) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Program Files (x86)\Advanced System Optimizer 3\advanced.system.optimizer.3.x-patch.exe (PUP.Riskware.Patcher) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Program Files (x86)\IObit\Start Menu 8\StartMenu8_About.exe (Backdoor.Bot) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Program Files (x86)\IObit\Start Menu 8\StartMenu8_frmStartMenuLibrary.exe (Backdoor.Bot) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Users\Nurkay\Desktop\skyrimv193208+31tr.exe (PUP.HackTool.Agent) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Users\Nurkay\Downloads\IDM.618build12.Retail.rar (RiskWare.Tool.CK) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Users\Nurkay\Downloads\Compressed\Advanced SystemCare 7 Patch (iPCTutss).rar (Hacktool.Patcher) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Users\Nurkay\Downloads\Compressed\emulatorjap.rar (Trojan.FlyStudio) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Users\Nurkay\Downloads\Compressed\NTLEA_087_BETA.rar (Trojan.FlyStudio) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Users\Nurkay\Downloads\Compressed\skyrimv193208+31tr.rar (PUP.HackTool.Agent) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Users\Nurkay\Downloads\Programs\2054-DTLite4471-0333.exe (PUP.Optional.OpenCandy) -> Eylemde bulunulmadı.
C:\Windows.old\Users\Nurkay\AppData\Local\SwvUpdater\Updater.exe (PUP.Optional.Amonetize) -> Eylemde bulunulmadı.
D:\Adobe\Adobe Premiere Pro CC\Patch.exe (PUP.RiskwareTool.CK) -> Eylemde bulunulmadı.
D:\Adobe\Crack\Crack.rar (PUP.RiskwareTool.CK) -> Eylemde bulunulmadı.
D:\Adobe\Crack\1. Patch (USE this ONLY after UPDATE)\Patch.exe (PUP.RiskwareTool.CK) -> Eylemde bulunulmadı.
D:\Adobe\Crack\1. Patch (USE this ONLY after UPDATE)\Patch.rar (PUP.RiskwareTool.CK) -> Eylemde bulunulmadı.
D:\Alice soft\筆おろし先生\_sensei.exe (Trojan.Agent) -> Eylemde bulunulmadı.
D:\Alice soft\筆おろし先生\crack\_sensei.exe (Trojan.Agent) -> Eylemde bulunulmadı.
D:\Anime\Advanced SystemCare 7 Patch (iPCTutss)\advanced.systemcare.7-patch.exe (Hacktool.Patcher) -> Eylemde bulunulmadı.

(son)

Temizlediysen güzel yine de içimiz rahat etsin şu adımları da uygulayalım.

CCleaner ile süprüntü ve kayıt defteri temizliği yapın.

Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin. Hitman Pro çok kısa sürede tarama yapar. Eğer zararlı bulursa ekran görntüsü resmini alıp buraya ekleyin.

kardeşim bu virüs ten aynısı banada bulaştı ama hiç birşey yapama dı pc mde norton 360 var direkt bulup erişimini engelledi ama kendini bir .temp uzantısı ile appdata/local diye bir yere attı onuda antimalware ile temizledim nortan 360 ı kullan derim taramalar içinde antimalware kullan

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı