Expected an intended block hatası

llewyn

Picopat
Daha fazla  
Kod:
class animal():
 def __init__(self,beslenme_şekli,solunum,hücresel_yapı = "Çok hücreli",boşaltım = "dışkılama",üreme = "Eşeyli üreme",tür):
 print("animal")
 self.hücresel_yapı = hücresel_yapı

self.boşaltım = boşaltım

self.üreme = üreme

self.beslenme_şekli = beslenme_şekli

self.solunum = solunum

self.tür = tür

def __str__(self):
 return "Hücresel yapı: {}\nBeslenme şekli: {}\nSolunum şekli: {}\nBoşaltım Şekli: {}\nÜreme: {}\nHayvan türü: {}".format(self.hücresel_yapı, self.beslenme_şekli, self.solunum, self.boşaltım, self.üreme, self.tür)

def info(self):
 print("Canlının özellikleri:\nHücresel yapı: {}\nBeslenme şekli: {}\nSolunum şekli: {}\nBoşaltım Şekli: {}\nÜreme: {}\nHayvan türü: {}".format(self.hücresel_yapı, self.beslenme_şekli, self.solunum, self.boşaltım, self.üreme, self.tür))

class dog(animal):
 def __init__(self, beslenme_şekli="Heterotrof", solunum="Akciğer solunumu", hücresel_yapı="Çok hücreli",boşaltım="dışkılama", üreme="Eşeyli üreme", tür="Memeliler"):

def __str__(self):
 return "Hücresel yapı: {}\nBeslenme şekli: {}\nSolunum şekli: {}\nBoşaltım Şekli: {}\nÜreme: {}\nHayvan türü: {}".format(self.hücresel_yapı, self.beslenme_şekli, self.solunum, self.boşaltım, self.üreme, self.tür)

class bird(animal):
 def __init__(self, beslenme_şekli="Heterotrof", solunum="Akciğer solunumu", hücresel_yapı="Çok hücreli",boşaltım="dışkılama", üreme="Eşeyli üreme", tür="Aves(kuşlar)"):

def __str__(self):

class horse(animal):
 def __init__(self, beslenme_şekli="Heterotrof", solunum="Akciğer solunumu", hücresel_yapı="Çok hücreli",boşaltım="dışkılama", üreme="Eşeyli üreme", tür="Memeliler"):

def __str__(self):

Hata tam olarak nerede?

Son düzenleme:

Anladığım kadarıyla tanımlama yaparken "," işaretinden sonra boşluk bırakmamışsınız. Bir de boşluk bırakıp dener misiniz?

Kod:
class animal():
    def __init__(self,beslenme_şekli,solunum,hücresel_yapı = "Çok hücreli",boşaltım = "dışkılama",üreme = "Eşeyli üreme",tür):
        print("animal")
        self.hücresel_yapı = hücresel_yapı

self.boşaltım = boşaltım

self.üreme = üreme

self.solunum = solunum

self.tür = tür

def __str__(self):

def info(self):
        print("Canlının özellikleri:\nHücresel yapı: {}\nBeslenme şekli: {}\nSolunum şekli: {}\nBoşaltım Şekli: {}\nÜreme: {}\nHayvan türü: {}".format(self.hücresel_yapı, self.beslenme_şekli, self.solunum, self.boşaltım, self.üreme, self.tür))

class dog(animal):

def __str__(self):

class bird(animal):
    def __init__(self, beslenme_şekli="Heterotrof", solunum="Akciğer solunumu", hücresel_yapı="Çok hücreli",boşaltım="dışkılama", üreme="Eşeyli üreme", tür="Aves(kuşlar)"):

def __str__(self):

class horse(animal):

def __str__(self):

girintiler bu şekilde olunca hata almıştım aslında yukarıda paylaştığım kodda copy paste yaparken kaymış sanırım. Ancak ben bir türlü bulamadım.
__init__ metodlarının içi boş ne demek tam anlayamadım. Self parametresi ile ilgili mi bir sorun var?

Son düzenleme:
__init__ metodlarının içi boş ne demek tam anlayamadım. Self parametresi ile ilgili mi bir sorun var?

Kod:
def func():

Python'da yukarıdaki şekilde içi boş bir fonksiyon tanımlayamazsınız eğer fonksiyon bir şey yapmayacaksa bile en azından "pass" ya da "return" gibi deyimler ile bir içerik oluşturmanız gerekir kaldı ki "__str__" metodu ile çekmeye çalıştığınız değişkenler(self. Hücresel_yapı, self. Beslenme_şekli vs.) class üzerinde tanımlı değil, siz bu değişkenleri constructor'da alıyorsunuz doğru ancak işlenmiyor, başka bir fonksiyon da kullanılabilmesi için bu değişkenlerin class üyesi olarak tanımlanması gerekir. Örnek olarak;

Kod:
class horse(animal):
    def __init__(self, beslenme_şekli="Heterotrof"):

def __str__(self):
        return "Beslenme şekli: {}".format(self.beslenme_şekli)

Çok teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…