Exper Active DRG2E Sisteme Upgrade

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Bilgisayarım biraz (hatta bayağı) kötü. Exper Active DRG2E Dual Core E6500. Ama ben Windows 8 64'bit e yükselttim ve rami 6 GB'a çıkardım. İlk aldığımda güzeldi ama şimdi oyunları hep Low'da 20-30 FPS'de oynuyorum (BF3, Far Cry 3, Assassin's Creed 3). Şimdi yeni nesle geçeceğimiz için benim de sistemimi yükseltmem lazım. Yeni bir bilgisayar alacak kadar param yok o yüzden sadece işlemci ve ekran kartı alacağım. Şimdi ekran kartı olarak HD7850 almak istiyorum. İndirimde 350 lira. İşlemci olarak da FX-6300 almak istiyorum. O da yine indirimde 300 TL. Sizden istediğim sadece anakart ve güç kaynağımın yeterli olup olmadığı. Eğer yeterli değilse ne almamı önerirsiniz?

Intel sisteme AMD işlemci takamazsın. Soket uymayacaktır. HD 7850 o sisteme takabilirsin fakat o kart yerine yeni çıkan R9 270X almanı tavsiye ederim. Veya GTX 760 da alabilirsin. Her halükarda PSU değişimi şart. 500W 80 Plus bir PSU alman yerinde olacaktır. Anakart değişimi ise genelde komple sistem değişimi ile son bulur zira Anakartı değiştirirsen zincirleme olarak işlemci ve bellek değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı