Exper i5 laptopa Hakintosh kurmak

eozen81

Hectopat
Merhaba,

Aşağıda detaylarını verdiğim içinde Win8 yüklü olan Exper i5 laptop'uma Hakintosh kurmak istiyorum, bu kapsamda sizlere sormak istediğim bazı kritik hususlar var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Malumunuz Win 8 sıkıntlı bir işletim sistemi, cihazın mevcuttaki HDD içeriğini kaybetmek ya da recovery'yi falan uçurmak istemiyorum. Bu nedenle yeni bir HDD alarak laptop'uma takmayı ve bu yeni yani sıfır HDD'ye Hackintosh kurmak istiyorum.

2) Yeni HDD'yi direk laptop'uma takarsam bios a girebilir miyim yoksa yeni HDD yi takmadan önce, Win8 kurulu HDD sökmeden önce bios a girip birşeyler mi yapmam gerekiyor?

3) Eğer olur da yeni HDD ye Hackintosh kuramazsam, en kötü orjinal söktüğüm HDD yi takar Win8 e devam ederim diye düşünüyorum, ne dersiniz?

4) Bir de bu sisteme iatkos ml2 mi yoksa iatkos ml3 mü kurmayı denemeliyim sizce?

Laptop Bilgileri

Ürünler - Exper

Arkadaşlar yukarıda detayını verdiğim Exper laptop'ın anakartı "EXPER W55xEU" olarak görünüyor. Şimdi sormak istediğim şey şu, normalde Win7'lerde bilgisayar açılırken Bios'a girmek için Del ya da D2 ya basın diye menü çıkar ya, işte benim Win8 yüklü Exper'de o yazıyı hiç görmüyorum. yani Windows 8 yüklü olduğu zaman bios'a girmek için Windows üzerinden Ayarlar / Genel / Sorun Gider / Gelişmiş Seçenekler / UEFI Bellenim ayarlarına tıklamak zorundayım. E peki ben mevcut Win8 yüklü HDD'yi söküp yerine yeni aldıgım bir HDD takarsam nasıl bios'a gireceğim?

Bu da benim laptop'ın açılış videosu: Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu BIOS sorunu bende de var. Çözümü : Bilgisayarın bataryasını çıkar, şarjdan da çek. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarın açma düğmesine 20 saniye basılı tut. Sonra bataryayı tak bilgisayarı aç BIOS'a gir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…