Exper X9500+M612 mouse ışığı devamlı yanıyor

King Weathers

Decipat
Efendim öncelikle iyi akşamlar.
Ben Exper'in X9500 + M612 klavye mouse setini aldım. Bu arada öneririm, her ikisinin de aydınlatması var. Ben sistemi kapattıktan sonra sönüyorlar tabii doğal olarak. Fakat tuşlara bastığımızda ikisinin de ışığı tekrar yanıyor. Klavye ışığı 10 dakika civarında sönüyor lakin mouse ışığı yanmaya devam ediyor.
Birkaç gün önce laptop'ımı ve bu fareyi alarak uzun bir yolculuğa çıktım. Laptop çantasına koyduğumda mouse'un ışığı yanıyordu. İşte yolculuk bitti derken ilk gün yorgundum, bilgisayarımı hiç açmadım. Sonraki sabah bir işim çıktı, kurdum laptopu. Mouse'u çıkarttığımda ışığının hala yandığını gördüm. Bunun nedeni nedir? Bilen varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Efendim öncelikle iyi akşamlar.
Ben Exper'in X9500 + M612 klavye mouse setini aldım. Bu arada öneririm, her ikisinin de aydınlatması var. Ben sistemi kapattıktan sonra sönüyorlar tabii doğal olarak. Fakat tuşlara bastığımızda ikisinin de ışığı tekrar yanıyor. Klavye ışığı 10 dakika civarında sönüyor lakin mouse ışığı yanmaya devam ediyor.
Birkaç gün önce Laptop'ımı ve bu fareyi alarak uzun bir yolculuğa çıktım. Laptop çantasına koyduğumda Mouse'un ışığı yanıyordu. İşte yolculuk bitti derken ilk gün yorgundum, bilgisayarımı hiç açmadım. Sonraki sabah bir işim çıktı, kurdum laptopu. Mouse'u çıkarttığımda ışığının hala yandığını gördüm. Bunun nedeni nedir? Bilen varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

BIOS'taki On/Off charge ayarı buna neden oluyor. Bilgisayar kapalı olsa dahi USB portlarına güç vermeye devam ediyor. Dilersen kapatabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı